Awokado i banany skasowała jako jabłka. Grozi jej 8 lat więzienia

438

Choć w koszyku miała 3 kilogramy bananów i 30 awokado to wszystko skasowała jako jabłka. Różnica pomiędzy rachunkiem, który byłby do zapłacenia, a kwota jaką zapłaciła klientka wyniosła ponad 215 złotych. Teraz 53-latka ma spore kłopoty. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Awokado i banany skasowała jako jabłka. Grozi jej 8 lat więzienia
Oszustwo w kasie samoobsługowej. 53-latka awokado i banany skasowała jako jabłka (Getty Images)

Warszawa. Kilka dni temu do bielańskiej komendy policji wpłynęło zawiadomienie. Wynikało z niego, że na terenie jednego ze sklepów przy ulicy Conrada doszło do ujęcia sprawcy przestępstwa. W związku z tym na miejsce skierowany został patrol policji.

Jak wynikało z relacji pracowników, kobieta ze sklepowych półek wzięła banany i awokado i zapakowała je do 3 toreb. 53-latka z zapakowanym w reklamówki towarem, podeszła do kasy samoobsługowej, gdzie chciała samodzielnie zapłacić za towar. Wszystkie trzy torby po kolei kładła na wadze i za każdym razem nabijała jako jabłka - przekazała podinsp. Elwira Kozłowska.

53-latka nie była świadoma tego, że jej działaniu bacznie przyglądają się kamery monitoringu oraz pracownik ochrony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rafał Maserak tęskni za uczestnikami, którzy odpadli z "TzG"? "Cieszę się, że w finale zobaczymy się WSZYSCY"

Z przekazanych informacji wynika, że różnica pomiędzy rachunkiem, który byłby do zapłacenia, a kwotą jaką zapłaciła klientka wyniosła ponad 215 złotych.

53-latka awokado i banany skasowała jako jabłka. Konsekwencje

Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Policjanci z wydziału do walki przestępczością gospodarczą i korupcją już przedstawili jej zarzuty.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, działanie, które zaprezentowała 53-latka traktowane jest jako oszustwo. Kobiecie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności - poinformowała podinsp. Elwira Kozłowska.

Dodajmy, że postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz.

Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić