o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Aż zatrzymał samochód i wysiadł. Zdjęcie obiegło świat

12
Podziel się

"Latające" statki stają się w Wielkiej Brytanii coraz bardziej powszechnym zjawiskiem. W sieci pojawiło się zdjęcie kolejnej jednostki "pływającej" po niebie.

Aż zatrzymał samochód i wysiadł. Zdjęcie obiegło świat
Statek wyglądał jakby latał (STEVEN LOMAS)
bDYmFppN

O kolejnym "lewitującym statku" informuje BBC. Autor fotografii Steven Lomas przyznał, że widok statku zdziwił go do tego stopnia, że postanowił zatrzymać swój samochód. Następnie wyszedł z pojazdu i uwiecznił niezwykły kadr.

Fotografia została wykonana obok klifów w Marsden. Kurator sądowy był w drodze do pracy, kiedy o godzinie 7:30 jego oczom ukazał się niezwykły widok. Lomas przyznał w rozmowie z BBC, że jego zdziwienie podkreślał jeszcze fakt, że widział słynną już fotografię "unoszącego się" statku z Kornwalii. Brytyjczyk ubolewał, że nie miał przy sobie aparatu fotograficznego, którym zazwyczaj robi zdjęcia krajobrazów.

bDYmFppP
Dzień był pogodny, ale mglisty, więc myślę, że to był miraż - stwierdził autor fotografii.

Statek na fotografii płata figle oczom każdego człowieka. Krajobrazy wody i nieba zlewają się ze sobą, tworząc jedność. Powoduje to, że płynący w oddali statek wydaje się lewitować w powietrzu, podczas gdy tak naprawdę normalnie pływa.

Doskonały miraż

Głos w sprawie złudzenia optycznego zabrał starszy prezenter pogody z BBC. Jen Bartram mówił, że przykład "lewitującego" statku to doskonały przykład mirażu. Wyjaśnił, że ta sztuczka światła jest spowodowana inwersją temperatury. Podkreślił, jak bardzo niesamowite jest to zjawisko.

bDYmFppV
Gdy światło dociera do naszego oka ze statku, pochyla się w kierunku zimniejszego, gęstszego powietrza i to właśnie to załamanie sprawia, że ​​nasze oko myśli, że statek jest w rzeczywistości znacznie wyższy niż w rzeczywistości - powiedział Jen Bartram.
Zobacz także: Ofiary COVID-19. "Jak wymarcie sporego miasta"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYmFpqq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
Gumis
2 miesiące temu
A czy szybko biegło to zdjęcie? 😁
HAHAHAHA
2 miesiące temu
Matrix się sypie i system się zawiesza.
tak, ty
2 miesiące temu
"Aż zatrzymał samochód i wysiadł" - no to faktycznie musiało być coś niezwykłego, skoro posunął się aż do takiego "wyczynu". Zauważyłem, pseudo dziennikarzu ukrywający się pod nickiem GGG, że jesteś na o2 osobą, która wypisuje największe farmazony ze wszystkich i tak będących na poziomie podstawówki innych pseudo dziennikarzy. Piszesz takie bzdety, których naprawdę nie daje się już czytać. Czy nie myślałeś o próbie znalezienia jakiegoś zawodu bardziej odpowiadającego twoim mizernym możliwościom ? Dzięki temu tysiące normalnych ludzi nie będzie musiało irytować się próba czytania popłuczyn na poziomie przedszkolaka.
bDYmFpqr
Michal
2 miesiące temu
Sutki uboczne Covid.....
Apsik
2 miesiące temu
Wasze artykuły są tak samo wiarygodne, jak produkty bio w biedronce...
Redi
2 miesiące temu
Boziu, jaka sensacja! Sama zrobiłam takie zdjęcie w Gdyni
E=mc2
2 miesiące temu
E=mc2 musisz znać co to masa i ile wynosi i czym jest czas. Autor książki Atlantyda iluzja. Piszę Atlantyda nie miała czasu nie używała czasu. I pokazuję inny wzór na obliczenie energii. Czy to koniec wzoru Albert Einstein?
nba
2 miesiące temu
WYOBRAŹCIE SOBIE REAKCJĘ OCZADZIAŁYCH RELIGIĄ, KIEDY ZOBACZĄ hologram z bogiem !
IQIQ
2 miesiące temu
Zwykły miraż
ciemnota
2 miesiące temu
czy my żyjemy w średniowieczu, trochę mgły i sensacja
CtM
2 miesiące temu
,,Dzień był pogodny, ale mglisty, więc myślę, że to był miraż'' - NIE, panie autorze fotografii! To byli obcy! A pan się fal nabrać!
?????
2 miesiące temu
Czy ludzie naprawdę są takimi głupkami , że to zjawisko musiał aż tłumaczyć ten Bartram ?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić