o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Nie wierzył własnym oczom. Zdjęcie podbija sieć

209
Podziel się

Ta fotografia to nie fotomontaż. Zdziwiony mężczyzna uchwycił na zdjęciu niezwykły moment statku, który "unosi się w powietrzu". Fotografia pokazuje, jak umysł potrafi płatać nam figle.

Nie wierzył własnym oczom. Zdjęcie podbija sieć
Zdjęcie wprawiło internautów w osłupienie. (Deadline)
bDTKgwGd

Colin McCallum był świadkiem niezwykłej iluzji optycznej. 23-latek podróżował u wybrzeży Aberdeenshirew Szkocji. Na fotografii uwiecznił widok statku, który "unosił się w powietrzu". Pływająca jednostka sprawiała wrażenie zawieszonej w chmurach. Prawda na jej temat była jednak inna.

Uwieczniony na zdjęciu statek pływa w wodzie, a nie unosi się w powietrzu. Ciemno-granatowy pas widoczny za jezdnią, który wielu ludzi bierze za morze, to nic innego jak zachmurzona plaża. Dopiero kolejnym odcinkiem jest morze, na którym pływa jednostka. Kolor wody był tego dnia identyczny, co barwa pełnego chmur nieba. Stąd iluzja optyczna.

bDTKgwGf

Internauci widzieli latający statek

Zdjęcie wprawiło internautów w osłupienie. Pomimo dokładnego wytłumaczenia tego, co zostało zarejestrowane na fotografii, wielu z nich nie mogło dostrzec prawidłowego obrazu. Ich mózg cały czas rejestruje obraz w taki sposób, jakby statek unosił się w powietrzu. - Naprawdę nie rozumiem, co się tutaj dzieje - napisał jeden z internautów.

bDTKgwGl
Zobacz także: Kiedy powrót do szkół? Rzecznik rządu Piotr Müller odpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTKgwGG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(209)
mmag
2 miesiące temu
"Zachmurzona plaża"? Widać unoszący się w tle statek to nie największy fenomen na tym zdjęciu...
macieG
2 miesiące temu
A dlaczego latarnie są w kolorze czerwonym na wysokości statku? :)
cześ
2 miesiące temu
To dlatego że ziemia jest płaska!!!
bDTKgwGH
BTR
2 miesiące temu
Gdyby nie internet nie wiedział bym że ludzie są aż tak głupi... Wystarczy dobrze przypatrzeć się temu zdjęciu i widać że statek pływa a nie leci...
morgan
2 miesiące temu
Bo to był latający holender
Najnowsze komentarze (209)
Ks Ranowalona
miesiąc temu
To fotomontaz. Owszem, przy podwyzszonej refrakcji rzeczywiscie mozna ujrzec drugi horyzont ze statkiem powyzej rzeczywistego horyzontu, ale nie az tak wysoko jak na zdjeciu.
Eddi
miesiąc temu
Skarpa przy drodze wcale nie jest pionowa, tylko lekko pochyła. Zdjęcie natomiast zostało "zorientowane" według tej skarpy (jest ona na zdjęciu pionowa) i to powoduje złudzenie optyczne. Popatrzcie na cień latarni ujawniający prawdziwą topografię terenu.
GdzieHoryzont
miesiąc temu
Zdjęcie zostało zrobione z tak zwanej "perspektywy żabiej", czyli z samej powierzchni ziemi. Zasłonięta przez chmury linia horyzontu jest na wysokości lamp przydrożnych latarni. Wyobrażenie sobie tego sprawia,że statek jest na właściwym miejscu.
tylko
miesiąc temu
lustrzane odbicie na gładkiej powierzchni latarni (wilgotnej)
ewec
miesiąc temu
Zachmurzona plaża??? JPRD! Sprawdzę czy nie mam zachmurzonego podwórka!
jednooki
miesiąc temu
Wystarczy popatrzeć jednym okiem, żeby uzyskać własciwą perspektywę?
Zniszczony
miesiąc temu
Ja tam się nie znam na czerwonych latarniach. może to i aberracja. Mi się podobają cienie latarń. Ponoć niebo było tego dnia mocno zachmurzone , aż plaża posiniała.
Kaszub
miesiąc temu
Istnieje zjawisko superrefrakcji w meteorologii, czasem przed zmianą pogody na niżową widać statek w powietrzu nawet odwrócony tj. kominem do dołu. Takie zjawisko widziałem kilkakrotnie w Kattegacie.
bDTKgwGz
Młody
miesiąc temu
Mama idź do psychatry, o pielęgniarki nie martw sie odpooczywajo od bzykania, jest ciężko w szpitalach muszą ubierać kombinezony maski itd
Marcin
miesiąc temu
Dobrze ,że moja matka nie widziała tego na żywo. Na bank zadzwoniłaby do mnie i powiedziała że to UFO
Brawo
miesiąc temu
Najpierw Anglia teraz USA zdejmują logdawn. To jest wiadomość, a nie jakieś statki czy celebryci czy WHO. Kogo takie bzdury obchodzą
brednia
miesiąc temu
Co tu za bzdury są opisywane? Czy te bzdety naprawdę miały znaleźć się we wiadomościach czy to opowiadania jednego z Waszych dziennikarzy, który jest "wczorajszy"
Kamil
miesiąc temu
Zbugował się
Polak
miesiąc temu
Statek powietrzny kołuje do instrybutora. To nawet dzieci wiedzą
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić