Nie wierzył własnym oczom. Zdjęcie podbija sieć

289

Ta fotografia to nie fotomontaż. Zdziwiony mężczyzna uchwycił na zdjęciu niezwykły moment statku, który "unosi się w powietrzu". Fotografia pokazuje, jak umysł potrafi płatać nam figle.

Nie wierzył własnym oczom. Zdjęcie podbija sieć
Zdjęcie wprawiło internautów w osłupienie. (Deadline)

Colin McCallum był świadkiem niezwykłej iluzji optycznej. 23-latek podróżował u wybrzeży Aberdeenshirew Szkocji. Na fotografii uwiecznił widok statku, który "unosił się w powietrzu". Pływająca jednostka sprawiała wrażenie zawieszonej w chmurach. Prawda na jej temat była jednak inna.

Uwieczniony na zdjęciu statek pływa w wodzie, a nie unosi się w powietrzu. Ciemno-granatowy pas widoczny za jezdnią, który wielu ludzi bierze za morze, to nic innego jak zachmurzona plaża. Dopiero kolejnym odcinkiem jest morze, na którym pływa jednostka. Kolor wody był tego dnia identyczny, co barwa pełnego chmur nieba. Stąd iluzja optyczna.

Internauci widzieli latający statek

Zdjęcie wprawiło internautów w osłupienie. Pomimo dokładnego wytłumaczenia tego, co zostało zarejestrowane na fotografii, wielu z nich nie mogło dostrzec prawidłowego obrazu. Ich mózg cały czas rejestruje obraz w taki sposób, jakby statek unosił się w powietrzu. - Naprawdę nie rozumiem, co się tutaj dzieje - napisał jeden z internautów.

Zobacz także: Kiedy powrót do szkół? Rzecznik rządu Piotr Müller odpowiada
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić