"Bądź jak borsuk". Lasy Państwowe uczą, jak załatwiać się w lesie

254

Lasy Państwowe postanowiły udzielić Polakom życiowej lekcji. Ta wiedza może się przydać szczególnie podczas sezonu wakacyjnego. W mediach społecznościowych organizacja pokazała, jak załatwiać potrzeby fizjologiczne w lesie, "by nie załatwić lasu".

"Bądź jak borsuk". Lasy Państwowe uczą, jak załatwiać się w lesie
Lasy Państwowe udzieliły pouczającej lekcji na Facebooku (Facebook, @Lasy Państwowe)

W związku z rozpoczynającym się sezonem turystycznym Lasy Państwowe postanowiły nauczyć "mieszczuchów", jak prawidłowo załatwiać się lesie. "Nikt nie lubi widoku papierzaków w lesie. Zróbmy zatem wszystko, by umilić czas spędzany na łonie natury i zadbać o krajobraz" - czytamy na facebookowym fanpage'u LP.

Lasy Państwowe uczą, jak załatwiać się na łonie natury

Organizatorem akcji edukacyjnej było Nadleśnictwo Spychowo, przy ścisłej współpracy z lokalnymi przedszkolakami. Na serii zdjęć dzieci pokazują krok po kroku jak załatwić swoje naturalne potrzeby w lesie tak, by nie ucierpiała na tym roślinność.

Z posta na Facebooku dowiadujemy się, że jedyną dopuszczalną opcją jest w pierwszej kolejności wykopanie dołka, który "po wszystkim" należy z powrotem przykryć ściółką leśną. Wszystko zostało dokładnie pokazane na załączonych w poście obrazkach.

To takie proste: W przeciągu kilku godzin leśne żuki zajmą się naszą kupą i nie będzie po niej śladu. Mech będzie rósł dalej w tym samym miejscu a ci którzy przyjdą po nas do lasu nie zobaczą stada" papierzaków" i z uśmiechem pospacerują dalej! - pisze Nadleśnictwo Spychowo na Facebooku
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Internauci są nieco rozbawieni tematyką posta, ale większość z nich doceniła edukacyjny wymiar akcji. Pod grafiką pojawiło się wiele komentarzy.

Spełniliście moje edukacyjne marzenie - napisała jedna z internautek
Czasami może nie starczyć czasu na wykopki - zażartował inny Facebookowicz
Zobacz także: Chroniona sowa włochatka. Sensacyjne odkrycie leśników z Kujaw
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić