Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Bakteria New Delhi w Ciechocinku. Wstrzymano przyjęcia do szpitala

3
Podziel się:

Wśród trzech pacjentów szpitala tymczasowego w Ciechocinku wykryto zakażenie bakterią New Delhi. Jedna osoba zmarła, druga została ewakuowana, a trzecia wymaga podłączenia do respiratora. Przyjęcia do szpitala są nadal wstrzymane.

Bakteria New Delhi w Ciechocinku. Wstrzymano przyjęcia do szpitala
Szpital tymczasowy w Ciechocinku (PAP, Tytus Żmijewski)

W ubiegły wtorek poinformowano, że u jednego z pacjentów szpitala tymczasowego w Ciechocinku poza zakażaniem koronawirusem wykryto także bakterię New Delhi. Wówczas podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjęć chorych do placówki.

Sprawą zajął się Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej. Zakażenie superbakterią New Delhi, która jest odporna na antybiotyki, potwierdzono u kolejnych dwóch pacjentów, którzy trafili do placówki z COVID-19.

Pierwsza osoba zakażona tą bakterią zmarła, ale główną przyczyną zgonu był ciężki przebieg COVID-19. Drugą osobę przetransportowano do szpitala wojewódzkiego w Toruniu. Trzecia osoba wymaga wsparcia respiratora i niestety nie ma możliwości, aby tego pacjenta przetransportować do innej placówki zakaźnej. Ta osoba jest w tej chwili odseparowana od innych. Nie ma jednak możliwości, aby ją w pełni odizolować - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy wojewody Adrian Mól.

Rzecznik podkreślił, że przyjęcia do szpitala zostaną wznowione, jeżeli tylko stan zdrowia osoby zakażonej bakterią New Delhi pozwoli na transport do innej placówki. Obecnie w szpitalu tymczasowym przebywa 15 pacjentów z COVID-19.

New Delhi. Co to za bakteria?

New Delhi to potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae – pałeczki zapalenia płuc, należącej do grupy bakterii jelitowych. Wywołuje ona groźne dla życia zapalenie płuc, zapalenie układu moczowego, pokarmowego, opon mózgowo-rdzeniowych i wielu innych chorób. Zapalenia te mogą doprowadzić do sepsy. Bakteria New Delhi zaliczana jest do "superodpornych", ponieważ jest odporna na niemal wszystkie znane antybiotyki

Zobacz także: Profesor Pyrć: "Koronawirus zostanie z nami już na zawsze"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
Wielki błąd
rok temu
Czyli superbakteria oporna na antybiotyki nie jest tak groźna jak srowid??
ip123
rok temu
Czy to przywieziona z misji kolejną zarazą przez jakiegoś żołnierza, skoro trafił do szpitala wojskowego- niewyznaniowego?
Nik
rok temu
Ta. Bo do tej pory przyjmowali chorych do szpitala...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić