o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Odkrycie potwierdza WHO. "Przerażające i nowe"

251
Podziel się

Potwierdzone przez WHO odkrycia dotyczące ostatniego wybuchu epidemii eboli w Gwinei sugerują, że infekcja może trwać latami i może być przenoszona drogą płciową. Uważa się, że nowa epidemia została wywołana przez osobę, która została zarażona ponad 7 lat temu. - To przerażające i straszne - komentuje ekspert.

Odkrycie potwierdza WHO. "Przerażające i nowe"
Według najnowszych doniesień wirus ebola może utrzymywać się w organizmie przez wiele lat. (Getty Images)
bEqEbtXF

Nowe badanie pokazuje, że trwająca epidemia wirusa ebola w Gwinei została najprawdopodobniej wywołana przez osobę zarażoną ponad 7 lat temu, czyli podczas poprzedniej epidemii, która trwała od 2013 do 2016 r.

Wirus ebola utrzymywał się w organizmie człowieka przez 7 lat

Wirusy z obu epidemii są prawie identyczne genetycznie, co sugeruje, że wirus nie przeskoczył ze zwierzęcia na człowieka, ale przez lata czaił się ukryty w ludzkim organizmie. Analiza genetyczna wykazała, że tylko kilkanaście mutacji oddziela nowe przypadki eboli od przypadków z 2014 roku. To znacznie mniej niż przewidywane przez naukowców ponad 100 mutacji, które nagromadziłyby się w tym okresie, gdyby dochodziło do ciągłej transmisji wirusa.

bEqEbtXH

Najnowsze przypadki eboli wydają się być odrodzeniem tego samego szczepu, który atakował ludzi podczas poprzedniej epidemii. Naukowcy wiedzieli, że wirus ebola może pozostać w organizmie po wyzdrowieniu, jednak nie wiedzieli, że tak długo i że może zostać uśpiony.

Stwierdzenie, że nowa epidemia zaczyna się od utajonej infekcji pięć lat po zakończeniu epidemii, jest przerażające i nowe - powiedział "Science Mag" Eric Delaporte, lekarz chorób zakaźnych na Uniwersytecie w Montpellier.
Odkrycie sugeruje jakiś dziwny mechanizm, którego wcześniej nie widziano. Ale nie oznacza to, że ​​epidemie wirusa ebola z uśpionych infekcji u ludzi będą się zdarzać przez cały czas. W tej chwili to, co mogło się wydarzyć, jest tajemnicą. Prawdopodobnie rozwiążemy ten mechanizm, ale w tej chwili niewiele o nim wiemy - skomentowała Angela Rasmussen, wirusolog z Georgetown University w Waszyngtonie.
bEqEbtXN

Urzędnicy WHO twierdzą, że jest za wcześnie, aby wyciągać jakiekolwiek wnioski na temat przyczyny epidemii i zalecili dalsze badania. Chociaż eksperci twierdzą, że przenoszenie wirusa od ludzi zarażonych dawno temu wydaje się rzadkie, wybuch epidemii budzi obawy, że osoby, które przeżyły ebolę, mogą być stygmatyzowane.

Ebola jest jednym z najbardziej śmiercionośnych wirusów, jakie kiedykolwiek odkryto i może przenosić się z nietoperzy lub małp na ludzi. Według najnowszych ustaleń może utrzymywać się na ciele ozdrowieńców, a także być przenoszona drogą płciową przez nasienie.

Zobacz także: 10 lat wojny w Syrii. "To kraj, gdzie nadzieja już dawno umarła"

bEqEbtXO
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqEbtYi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(251)
magnum45
4 miesiące temu
No tak! Historię na temat HIV ludzie łyknęli, to czemu by nie C19 czy ebola???
strateg
4 miesiące temu
WHO to zorganizowana grupa przestępcza!! Jej przewodniczący ma za uszami niemało!!!!
Wraith
4 miesiące temu
Dziabeł z WHO produkuje te wirusy
bEqEbtYj
dick
4 miesiące temu
Ziemia się broni przed inwazją człowieka który niszczy wszystko i jest go coraz więcej.
Jamicz
4 miesiące temu
Ciekawe czy amantadyna unieszkodliwia ebolę równie skutecznie jak koronawirusy?
vvv
4 miesiące temu
nie kupowałem biletów do cyrku, cyrk sam przylazł.
GOSC
4 miesiące temu
WLASNIE WHO ZAMORDOWALO PANA PREZYDENTA TANZANII ZA TO ZE POWIEDZIAL PUBLICZNIE PRAWDE O NAJWIEKSZYM OSZUSTWIE W DZIEJACH ZWANYM JAKIMS WIRUSEM I NIE ZGODZIL SIE NA ZASTRZYKI SMIERCI DLA TANZANCZYKOW...SWIEC PANIE NAD DUSZA TEGO SPRAWIEDLIWEGO CZLOWIEKA
GOSC
4 miesiące temu
WLASNIE WHO ZAMORDOWALO PANA PREZYDENTA PANZANII ZA TO ZE POWIEDZIAL PUBLICZNIE PRAWDE I NIER ZGODZIL SIE NA ZASTRZYKI SMIERCI DLA TANZANCZYKOW...SWIEC PANIE NAD DUSZA TEGO SPRAWIEDLIWEGO CZLOWIEKA
haha
4 miesiące temu
hahahha o2 w natarciu - o2 jak strach na wroble - dajcie se spokoj juz ok
NS..
4 miesiące temu
A czy to nie rasizm jaj murzyn robi za ebolę.To nieludzkie jak Syria ,Irak, lIBIAi LGBT.
ecik
4 miesiące temu
Nie martwcie się murzynki nie będziecie sami , będziecie nam ci na pontonach do Europy ebolę i znów będziemy z wami i z ebolą waszą.
Juromir
4 miesiące temu
Uwaga uwaga. Dwa bambusy do rezydencji. Kulturalny właściciel. Nie biczuje.
czarny
4 miesiące temu
Ciekawa jest ta organizacja. Jak już ludzie przywykli do COVIDA to darmozjady z WHO przypomnieli sobie o EBOLI. ja się tylko zastanawiam co robili do tej pory oprócz pierdzenia w stołki. Teraz jest w modzie zastraszanie ludzi różnymi chorobami które od lat istnieją, dlaczego wcześniej nie szukano jakiejś szczepionki na te choroby
bEqEbtYb
Wk.
4 miesiące temu
A ilu przynechalo jako uchodźcy do europy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić