Barbara Nowak napisała to o aborcji. Była kuratorka wraca do polityki

123

Była kurator oświaty na Małopolskę powraca do polityki po wyborach samorządowych i od razu po uzyskaniu mandatu zabiera się do ideologicznej walki na swoim koncie w mediach społecznościowych. Barbara Nowak zabrała głos w toczącej się od kilku dni ona nowa w Polsce, debacie o aborcji.

Barbara Nowak napisała to o aborcji. Była kuratorka wraca do polityki
Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak (PAP, Tomasz Gzell)

Po tym, jak w październikowych wyborach Barbara Nowak utraciła stanowisko w resorcie edukacji, wiele osób odetchnęło z ulgą.

Minęło zaledwie kilka miesięcy, a okazuje się, że była kuratorka oświaty z Krakowa powraca do polityki za sprawą sejmiku wojewódzkiego.

Kandydująca z trzeciego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości Nowak zdobyła w Małopolsce 12, 5 tysiąca głosów. Jej kandydatura pojawia się także wśród nazwisk typowanych na marszałka sejmiku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Referendum o prawie aborcyjnym? Adam Bodnar ma inną propozycję

Natomiast sama Nowak, o sobie i swoich poglądach nie daje zapomnieć w mediach społecznościowych. Gdy do Sejmu wraca temat aborcji, zwolenniczka skrajnie konserwatywnych rozwiązań pisze:

Człowiek cywilizowany chroni życie, barbarzyńca je niszczy. Każdy czas jest dobry, na to żeby powiedzieć "Stop Mordowaniu Nienarodzonych" - pisze była kuratorka oświaty z Krakowa na portalu X.

Tradycyjnie już na wpis reagują oburzeni internauci. Podczas gdy jednym puszczają nerwy, inni silą się na tłumaczenie odmiennych stanowisk pod postem.

I właśnie o to chodzi. Człowiek cywilizowany myśli, czuje i chce decydować o swoim ciele! Barbarzyńca chce to wszystko ubrać w obrożę i mieć nad tym kontrolę - pisze jedna z osób.

"Wolność i decydowanie o sobie to nie kłamliwy miraż o sobie samej dla publiki i przymusu innych, którego nie dałaś rady zrealizować" - czytamy w kolejnym komentarzu.

Są oczywiście też osoby, które bronią stanowiska byłej kurator. "Tak dla życia" - pisze jedna z nich.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić