Osobista modlitwa Barbary Nowak. "Judaszowe srebrniki"

32

Barbara Nowak jest gorliwą katoliczką. Ostatnie jej wpisy w mediach społecznościowych nawiązują do Triduum Paschalnego. "Chryste spraw byśmy nie sprzedali naszej wolności za judaszowe srebrniki, byli Tobie wierni i trwali w cywilizacji chrześcijańskiej" - modli się była kurator oświaty.

Osobista modlitwa Barbary Nowak. "Judaszowe srebrniki"
Barbara Nowak (Wikimedia Commons)

Wielki Piątek to wspomnienie męki i śmierci Chrystusa na krzyżu. Jest to dla całego Kościoła dzień pokuty i postu. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest on dniem żałoby, ale celebracji zwycięskiej śmierci Chrystusa pokonującego grzech i śmierć mocą swojej ofiary. Dlatego mówimy o błogosławionej i chwalebnej Męce Pana Jezusa.

W ten dzień Kościół – zgodnie ze starożytną tradycją – nie sprawuje Eucharystii i innych sakramentów, z wyjątkiem sakramentu pokuty i namaszczenia chorych. Celebruje się jedynie liturgię Męki Pańskiej.

Barbara Nowak wielokrotnie podkreśla swoją głęboką wiarę. W Wielki Piątek postanowiła zamieścić na platformie X swoją osobistą modlitwę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Decyzja ws. Barbary Nowak. Oto komentarz rzecznika rządu
Wielki Piątek - potworna męka Jezusa Chrystusa. Cierpiał i umarł, żeby każdy człowiek miał wybór. Od tej pory nie jesteśmy niewolnikami, lecz wolnymi. Chryste spraw byśmy nie sprzedali naszej wolności za judaszowe srebrniki, byli Tobie wierni i trwali w cywilizacji chrześcijańskiej - napisała na dawnym Twitterze Barbara Nowak.

Wpisy byłej małopolskiej kurator zazwyczaj wywołują w sieci burzliwą dyskusję. Wielu internautów postanowiło zaznaczyć, że nie zgadza się z jej zdaniem.

"Skoro wolnymi jesteśmy, to czemu ciągle KK próbuje coś narzucać? To kogo ma kochać, kiedy pracować, o aborcji i podobnych nie wspomnę" - wskazał jeden z internautów.

"No popatrz, tak nie za bardzo. Kościół zagląda nam do łóżek, dyktuje nam co możemy, a czego nie możemy robić. To nie jest wolność" - czytamy w komentarzach.

Barbara Nowak nie odpowiedziała jeszcze na powyższe komentarze.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić