Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Będa nowe obostrzenia. Szumowski zapowiada nowe metody walki z epidemią

153

Koronawirus wciąż o sobie przypomina i nie pozwala Polakom na normalne funkcjonowanie. Minister zdrowia Łukasz Szumowski twierdzi, że na razie nie mamy do czynienia z drugą falą epidemii, ale z "falowaniem". Zapowiada jednocześnie nowe obostrzenia.

Będa nowe obostrzenia. Szumowski zapowiada nowe metody walki z epidemią
Koronawirus w Polsce. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania twarzy w sklepach (Getty Images)

Łukasz Szumowski mówił o epidemii koronawirusa w Programie Pierwszym Polskiego Radia. Przyznał między innymi, że ostatnie wzrosty zakażeń to efekt "rozluźnienia" w przestrzeganiu zasad. Podkreślił także, że pojawiło się kilka ognisk z wesel czy innych spotkań rodzinnych.

Minister zdrowia ocenił, że na razie nie powinniśmy mówić o drugiej fali epidemii. To, co dzieje się aktualnie, nazwał "falowaniem".

Zobacz także: Obowiązkowe maseczki na ulicach. "Możemy wdrażać działania w powiatach"

Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski zapowiada kontrole

Minister zdrowia podkreślił, że bardzo ważne jest to, by w sklepach nosić maseczki lub przyłbice. Będzie sprawdzane, czy ten przepis jest respektowany.

Rozpoczynamy w tym tygodniu kontrolę w sklepach, kontrolę wykonywaną zarówno przez policję jak i przez służby sanitarne, czy klienci noszą maseczki, czy personel nosi maseczki - zaznaczył Łukasz Szumowski.

Koronawirus w Polsce. Większy rygor na weselach

Nie będzie luzowania zasad, jeżeli chodzi o organizację wesel. Minister zdrowia podkreślił, że takie imprezy mają być rejestrowane, by później możliwe było prowadzenie dochodzeń epidemicznych. Tak więc pojawi się konieczność dostarczania list gości do odpowiednich organów.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić