Będą nowe obostrzenia. Ujawniono szczegóły

4

Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że wprowadzenie nowych obostrzeń jest już przesądzone. Wiadomo, o jakie ograniczenia chodzi.

Będą nowe obostrzenia. Ujawniono szczegóły
Na zdjęciu: minister zdrowia Adam Niedzielski (KPRM, Adam Guz)

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. Właśnie dlatego polski rząd decyduje się na zaostrzenie przepisów. Póki co chodzi o granice.

Jest praktycznie przesądzone, że wprowadzimy ograniczenia w ruchu z południowymi sąsiadami. Osoby, które nie zrobią testu na obecność koronawirusa przed polską granicą, zostaną skierowane na przymusową kwarantannę - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w programie "Gość Wiadomości" na antenie TVP Info.

Skąd taki ruch? Taka decyzja rządu jest podyktowana coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną w Czechach i na Słowacji, a także tym, że w Polsce rozpędza się trzecia fala koronawirusa.

Koronawirus w Polsce. Przewidywania Niedzielskiego

Wielu Polaków niepokoi się tym, co przyniesie III fala koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski przewiduje, że nie będzie tak niebezpieczna, jak ta poprzednia.

Ewentualny szczyt trzeciej fali koronawirusa w Polsce będzie niższy od tego w listopadzie - zaznaczył szef resortu zdrowia.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić