o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Kim był Rajmund Kaczyński? Przyjaciółki Jadwigi Kaczyńskiej uchyliły rąbka tajemnicy

328
Podziel się

O ojcu Jarosława i śp. Lecha Kaczyńskich niewiele wiadomo. Zmarł w roku 2005, a pochowany został na Starych Powązkach. Pojawiły się jednak bardziej szczegółowe informacje o tym, jaki był ojciec braci, i jak wyglądał. Oto kulisy życia Kaczyńskich.

Kim był Rajmund Kaczyński? Przyjaciółki Jadwigi Kaczyńskiej uchyliły rąbka tajemnicy
Zdj. poglądowe. (AKPA)
bEqBmBfV

Rajmund Kaczyński, bo tak nazywa się ojciec prezesa PiS, w 2001 roku został awansowany przez ówczesnego ministra obrony i byłego prezydenta RP - Bronisława Komorowskiego na stopień porucznika. W przeszłości był m.in. inżynierem, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, a także nauczycielem akademickim na warszawskiej PW.

Jak jednak wyglądał i jaki był? Jak opisuje Newsweek, Rajmund zachowywał się w nieśmiały sposób. Był nieco cichy, miał niski wzrost i był dość chudy.

bEqBmBfX

Powołując się na swoje źródła, Newsweek cytuje wypowiedzi przyjaciółek Jadwigi - żony śp. Rajmunda. Ta przedstawiała męża jako swój męski ideał, jednak jej koleżanki podchodziły sceptycznie do tego, co mówiła.

Jadwiga sugerowała nam, że nie był to ten rycerz na białym koniu, na którego czekała całe życie, ale raczej przypadkowe małżeństwo. (...) W tej rodzinie zawsze więcej mówiło się o siostrze Jadzi, Marii i o jej mężu, czyli wujku Stanisławie Miedzy-Tomaszewskim, niż o Rajmundzie - czytamy (Newsweek).

W oczach przyjaciółek najwyraźniej ojciec braci Kaczyńskich nie był "rycerzem na białym koniu", a w życiu rodzinnym był traktowany w dość chłodny sposób. Z wypowiedzi wynika, że nie miał zbyt ciepłych relacji z bliskimi i znajdował się trochę jakby na uboczu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqBmBgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(328)
hehe
5 miesięcy temu
Ale mieszkanie w kamienicy po wojnie dostał...
HAK
5 miesięcy temu
Może teraz ktoś z waszych pismaków napisze artykuł pt. "Kim była mamuśka Trzaskowskiego" ??? Temat interesujący, bo była agentką SB o pseudonimie TW. "JUSTYNA" !!! Miałby pismak co opisywać, szczególnie to, że donosiła na kolegów swojego męża -znanych wspaniałych muzyków !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak tak
5 miesięcy temu
Uczestnik powstania warszawskiego i jego żona też biorąca udział w powstaniu w latach stalinowskiej komuny dostaje dom do zamieszkania gdy normalna rodzina zamieszkuje w jednej izbie 5x4. Co musieli zrobić że aż tak zasłużyli się komunie otrzymując na własność dom do zamieszkania. Panie Kurski temat na reportaż jak o dziadku Tuska.
bEqBmBgz
Alicja
5 miesięcy temu
Przeczytajcie sobie Mariusza Szczygła "Nieznajomy wróg jakiś" z książki "Nie ma". Daje do myślenia.
pytas
5 miesięcy temu
Po wojnie przeszedł na strone bezpieki, dostał wille po oficerze Piłsudskiego, wykladał na Politechnice na tzw"czerwonej sorbonie" dla towarzyszy gdzie studia robili z magistrem w 2lata.Brat Rajmunda był prokuratorem wojskowym dlatego nie byli przesluchiwani za rzekoma działalność w solidarnosci. Rajmund wyjeżdżał na kontrakty do Anglii. Kto miał takie przywileje za komuny?
olololo
5 miesięcy temu
Jego koledzy dostawali kule w tył głowy gdzies w piwnicach, on wille , hmmm
Art.cieniutki
5 miesięcy temu
Nic w artykule nie ma na temat działalności tatusia Jarosława i Lecha tuż po wojnie w mrocznych czasach stalinowskich. A jest o czym pisać.
ccc
5 miesięcy temu
Ile kasy dostaje ten który regularnie co jakiś czas POrusza temat ojca Jarosława Kaczyńskiego? To jest już nie smaczne i na nikim nie robi wrażenia,,,no może na jakichś POpłuczynach PZPR-owskich
Ehh
5 miesięcy temu
Faktycznie Kaczyński mieszka w willi ludzie ogarnijcie się chyba nie byliście pod Warszawą i wkółko ten sam temat...
W przeszłości
5 miesięcy temu
był m.in. inżynierem. Faktycznie, skoro nie żyje od 15 lat z okładem, to inżynierem był w przeszłości. A jeżeli chodzi o Komorowskiego, to rzeczywiście, był ówczesnym ministrem, ale prezydentem PRZYSZŁYM, a nie byłym
freeman K
5 miesięcy temu
Gdzie bylibyśmy dzisiaj, gdyby Rajmundowi nie pękła niegdyś słabej jakości prezerwatywa ?
A jak nie to ...
5 miesięcy temu
WSI KURSY UKOŃCZONE W ŁODZI GDY STUDIOWAŁ NA POLITECHNICE. KOLEGA MOJEGO DZIADKA KTÓRY SKOŃCZYŁ TEN SAM KURS OFICERÓW WSI. STĄD TE PROFITY
Dlatego
5 miesięcy temu
Wuc wsiowych chrapal sobie do południa koledzy z pałacu Mostowskich nie przeszkadzali
bEqBmBgr
Najwspanialsz...
5 miesięcy temu
Rajmun, wybudowal wlasnymi blogoslawionymi rekami wille na Zoliborzu, a wczesniej kupil dzialke za spadek po sw Rodzicach!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić