Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Bezczelne oszustwo. Ofiara niczego nie podejrzewała. Szukają tej kobiety

3

Policjanci poszukują kobiety, która podając się za osobę dostarczającą dotację do leków od lekarza rodzinnego, okradła starszą mieszkankę Lęborka.

Bezczelne oszustwo. Ofiara niczego nie podejrzewała. Szukają tej kobiety
Policja opublikowała wizerunek kobiety, która okradła 83-latkę (Policja)

O szczegółach tej kradzieży czytamy na stronie internetowej lęborskiej policji. Mundurowi donoszą, że około 40-letnia kobieta zapukała do drzwi mieszkania 83-latk i oświadczyła, że jest od lekarza rodzinnego. Powiedziała, że przyniosła dotację na zakup leków w formie pieniężnej.

Wpuszczona do mieszkania, wręczyła jego lokatorce 300 złotych. W trakcie rozmowy powiedziała, że chciałaby pożyczyć od seniorki 100 zł, jednak banknot musi posiadać konkretną serię i numer. 83-latka udała się do pokoju, żeby poszukać konkretnego banknotu. Pokazała w ten sposób oszustce miejsce, w którym trzymała swoje oszczędności, które straciła - podają mundurowi.

Kobieta wykorzystała moment nieuwagi emerytki. Ukradła jej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Teraz policjanci poszukują przestępczyni. Zabezpieczyli już ślady i zgrali monitoring. Pokrzywdzona powiedziała mundurowym, że była to osoba w wieku ok 40 lat, włosach koloru blond i wzroście około 165 cm.

Zobacz także: Wielki napis SOS na plaży prawdopodobnie uratował im życie

Jak nie dać się oszukać? Policja radzi

Lęborscy policjanci przypominają, jakie kroki należy podejmować, by nie stać się ofiarą oszusta czy złodzieja.

Przed otwarciem drzwi:

  • upewnijmy się, że osoba, która tam stoi jest nam znana, a jeśli nie, to zapytajmy o cel wizyty. Poproś o okazanie dowodu tożsamości, legitymacji służbowej czy identyfikatora. Uczciwej osoby nie zrazi takie postępowanie powodowane ostrożnością.
  • z nieznajomymi rozmawiaj przy zasuniętym łańcuchu w drzwiach.
  • w razie wątpliwości należy umówić się na inny termin, sprawdzając uprzednio w administracji osiedla lub innej odpowiedniej instytucji wiarygodność osoby pukającej do drzwi (jeśli osoba podaje się za przedstawiciela administracji lub innej odpowiedniej instytucji).
  • jeżeli już wpuścisz nieznajomego, podczas jego wizyty kontroluj, co się dzieje w całym mieszkaniu. Stosuj zasadę ograniczonego zaufania.
  • w sytuacji, gdy osoba staje się natarczywa, natychmiast należy zadzwonić na numer alarmowy 112 lub zaalarmować otoczenie.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić