o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Białoruś. Zatrzymano 32 rosyjskich najemników

152
Podziel się

Białoruska agencja BiełTA poinformowała, że pod Mińskiem doszło do zatrzymania grupy najemników z tzw. grupy Wagnera. Białoruskie media podają, że Rosjanie mieli "destabilizować kraj" przed wyborami.

Białoruś. Zatrzymano 32 rosyjskich najemników
(PAP, EPA, ALEXEI DRUZHININ , KREMLIN POOL, SPUTNIK , POOL)
bDnOHkut

Białoruskie służby zatrzymały 32 najemników pod Mińskiem. Białoruskie media twierdzą, że Rosjanie są z oddziału finansowanego przez bliskiego Kremlowi oligarchę Jewgienija Prigożyna. Do zatrzymania ich doszło kilka dni po tym, jak Alaksandr Łukaszenka ostrzegał przed tym, że bojownicy mogą chcieć wywołać zamieszki w kraju.

Białoruś. Zatrzymano 32 bojowników pod Mińskiem

Grupa Rosjan przybyła do jednego z mińskich hoteli w nocy 24 na 25 lipca. Po dwóch dniach najemnicy udali się do sanatorium. BlełTA informuje, że mężczyźni "zachowywali się nietypowo" jak na rosyjskich turystów: nie pili alkoholu, trzymali się na uboczu i nie zwracali na siebie uwagi.

bDnOHkuv

Jak podaje belsat.eu, "żołnierze szkoleni w jednostkach GRU wykonywali i nadal wykonują zadania w interesach państwa rosyjskiego m.in. na Ukrainie, w Syrii, Libii, Republice Środkowej Afryki". W sieci udostępniono nawet nagrania, na których widać, jak torturują i mordują jeńców.

Zatrzymania Rosjan dokonał oddział "A" KGB, który był wspierany przez OMON. Każdy Rosjanin miał ze sobą mały bagaż podręczny oraz trzy duże ciężkie walizki na wszystkich. Do tej pory władze Białorusi nie skomentowały zatrzymania, podobnie jak Kreml.

Zobacz także: Białoruś. Sytuacja jest krytyczna. Przybywa zarażonych, a Łukaszenka idzie w zaparte
bDnOHkuW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(152)
Krys
4 miesiące temu
Nie pili. To ich zgubiło.
Rewia
4 miesiące temu
Putin powie ze to nie rosjanie tylko jakies ludziki z marketu
Janek
4 miesiące temu
To jest 21wiek my chorujemy bezobjawowo a ruscy mają walizki niewidki
bDnOHkuX
Wój nick
4 miesiące temu
Nie pili? To na pewno nie Rosjanie.
PO-lityk
4 miesiące temu
Niepijący - na pewno destabilizują społeczeństwo !
Najnowsze komentarze (152)
birton
4 miesiące temu
Pojawiła się niedawno w internecie nowa koncepcja, że Izrael, jak dziedzic i spadkobierca wszystkich światowych Żydów bierze w całości moralną, prawną i materialną odpowiedzialność za wszelkie zbrodnie żydowskiego aparatu przemocy jak MBP i UB w Polsce , CzK i NKWD w Rosji, a to za wymordowanie sumarycznie ponad 30 milionów obywateli tych krajów, a następnie bierze całkowitą odpowiedzialność materialną za żydowską grabież majątku narodowego tych krajów na szkodę Polaków w latach 1944-2019 i Rosjan w latach 1917 -2019 wypłacając poszkodowanym obywatelom lub ich rodzinom stosowne odszkodowania , w kwocie nie mniejszej niż 200 miliardów w przypadku polskich ofiar lub ich rodzin oraz zwraca zagrabione przez żydowskie rządy w tych krajach mienie wraz ze stosownymi procentami, w kwocie nie mniejszej niż 1200 miliardów w przypadku Polski
666
4 miesiące temu
Czy znaleziono przy nich elektryczne hulajnogi?
Netoperek
4 miesiące temu
To jakiś błąd. Skąd te informacje. Rosjanie od kilku dni nie pili, dlatego mieli tylko 3 promile.
666
4 miesiące temu
nie najemnicy a dziesika i brajanek używaja 500+ i 300+
.../
4 miesiące temu
Ustawka.
Jj123
4 miesiące temu
Fantomas powie, że to jacyś harcerze i pojechali na obóz.
Victor
4 miesiące temu
przypuszczam ,że to białoruska prowokacja mająca na celu straszenie ludzi a wszystkie anty łukaszenkowe zamieszki i wystąpienia tłumaczyć zewnętrzną ingerencją.
Nioch
4 miesiące temu
Panie Putin jeszcze podlasie i trochę lubelskiego.. Śmiało bierz!
bDnOHkuP
www
4 miesiące temu
to ekipa pisowców 500+
cooltygrysek
4 miesiące temu
Szkolenie w jednostkach GRU ?? Czy redaktor wie co to jest GRU ? Jak już szkoleni to przez Specnaz a w GRU mogli być z departamentu VIII jakim jest sabotaż.
cococo
4 miesiące temu
To tak jak u nas KOD :)
babsztyl
4 miesiące temu
Niby terroryści, niby destabilizują już któryś kraj z rzędu, ale na wszelki wypadek nazywamy ich bojownikami - a nuż Putin nas też "zdestabilizuje" i co wtedy? Czekam na zdanie "W latach 1944-5 bojownicy z SS destabilizowali sytuację w obozach koncentracyjnych"
asd
4 miesiące temu
i dalej nie należy wydawać pieniędzy na amerykańców ?
dziwne
4 miesiące temu
bo putinowi zależy aby na białej rusi było stabilnie (w sensie żeby np. jakieś usa we współpracy z krajami środkowoeuropejskimi bie zrobiło majdanu), a tu ... wagner ... destabilizować ?, ktoś tu coś zciemnia i to mocno ... tak mi się logicznie wydaje
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić