Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Brutalny atak na parkingu na Śląsku. Bili 56-latka na oczach klientów sklepu

170

Do napaści doszło w województwie śląskim. Ofiara to 56-letni mężczyzna, którego zaatakowało trzech kibiców konkurencyjnego klubu sportowego. Wszystko wydarzyło się przed jednym ze sklepów w miejscowości Kalety. Sprawcom grozi kilkanaście lat więzienia.

Brutalny atak na parkingu na Śląsku. Bili 56-latka na oczach klientów sklepu

Jak podaje rzecznik policji śląskiej, ataku dopuścili się trzej mężczyźni. Pokrzywdzony 56-latek w żaden sposób nie prowokował ich do napaści, co potwierdził przybyły na miejsce patrol.

Pobili kibica konkurencyjnego klubu sportowego. Jaka kara im grozi?

Na początku do 56-latka podszedł jeden napastnik. Mężczyzna próbował ukraść pokrzywdzonemu smycz i szalik z oznaczeniami klubu sportowego. Traktował te przedmioty jako formę "trofeum".

Ponieważ pokrzywdzony zaczął stawiać złodziejowi opór, ten zawołał dwóch kolegów. Mężczyźni czekali w stojącym nieopodal samochodzie z włączonym silnikiem. Przed atakiem nie powstrzymała ich nawet obecność klientów pobliskiego sklepu.

Zobacz także: Zobacz też: Brutalny atak na przypadkowego przechodnia w Myślenicach

Po pobiciu 56-latka oraz odebraniu mu rzeczy sprawcy odjechali z piskiem opon. Funkcjonariusze policji ustalili numery rejestracyjne samochodu, z których wynikało, że właściciel pochodzi z powiatu tarnogórskiego. Dzięki przejrzeniu nagrań z monitoringów odnaleźli posesję, na której zaparkowano pojazd, oraz dokonali zatrzymania trzech sprawców pobicia.

W mieszkaniu, w którym przebywali sprawcy, odnaleziono przedmioty skradzione 56-latkowi. Najmłodszy z poszukiwanych ma 21 lat, a najstarszy – 24. Pochodzą oni z jednej z miejscowości powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Według informacji podanych przez śląską policję zatrzymani odpowiedzą za rozbój o charakterze chuligańskim. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe, otrzymali także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Mogą dostać karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić