o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Makabra w Japonii. Setki statków pełnych ciał. Przypływają z Korei Północnej

316
Podziel się

Od wielu lat mieszkańcy Japonii obserwują niepokojące zjawisko. Morze regularnie wyrzuca u wybrzeży ich kraju zniszczone łodzie rybackie. Często na pokładach znajdują się ciała martwych członków załogi. Eksperci przedstawili nowe informacje o "fenomenie statków widmo".

Makabra w Japonii. Setki statków pełnych ciał. Przypływają z Korei Północnej
(YouTube)
bDpdLfKd

Jak podaje CNN, do tej pory u wybrzeży Japonii wyrzuconych zostało już około 600 statków. Pierwsze takie przypadki miały miejsce w 2015 roku. W ostatnim czasie doszło do kolejnych.

"Statki widmo" u wybrzeży Japonii. Skąd się tam biorą?

Ustalenia odnośnie pochodzenia kutrów przedstawiła organizacja Global Fishing Watch. Eksperci wyjaśnili, że kutry wyrzucane na brzeg są chińskiego pochodzenia.

bDpdLfKf

Według ekspertów z organizacji rybacy prowadzili nielegalny połów na terenie wód Korei Północnej. To właśnie dlatego często były uznawane za statki pochodzące z tego kraju. Zaledwie w 2017 roku odnotowano tam obecność aż 900 takich łodzi rybackich, a w 2018 – 700.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii
Jest to największy znany przypadek nielegalnego połowu, którego dopuszczają się statki pochodzące z jednego kraju, działające na wodach innego kraju – tłumaczy w rozmowie z CNN Jaeyoon Park, starszy analityk danych w Global Fishing Watch i zarazem współautor badania.
bDpdLfKl

Żeby dotrzeć do wybrzeży Japonii, kutry rybackie musiały przebyć ponad tysiąc kilometrów. Eksperci z Global Fishing Watch uważają, że chińskie łodzie rybackie zostały siłą wygonione z wód Korei Północnej. W konsekwencji załoga decydowała się na poszukiwanie innych łowisk, co ostatecznie kończyło się zagubieniem i tragedią.

bDpdLfKG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(316)
Wafel
4 miesiące temu
Pani Ewelino "testów batalistycznych" ???Realy???
Pierre Doletz
4 miesiące temu
Można powiedzieć, że przeczytanie tego artykułu grozi uwstecznieniem intelektualnym.
Poola
4 miesiące temu
Ludzie,mam 64 lata,chyba muszę wrócić do szkoły podstawowej. Ja nie umiem czytać tego ze zrozumieniem
bDpdLfKH
Profesór
4 miesiące temu
Pani Ewelina kończyła Dziennikarstwo Ekstremistycznie w Wyższej Szkole Lansu i Bansu - szacun !
Tequila
4 miesiące temu
Czy ktoś weryfikuje te wszystkie artykuły zanim się ukarzą ? Masakra, jakie głupoty niektórzy piszą, chociaż temat jest bardzo poważny.
Najnowsze komentarze (316)
Mick
3 miesiące temu
Żeby zapodawać takie teksty, w formie tak skrajnie zagmatwanym by nikt tego nie zrozumiał to trzeba ukończyć Wyższą Szkołę Medialną u Rydzyka, normalne dziennikarstwo tego nie uczy.
Darek
4 miesiące temu
Epidemia "złotych myśli" wśród tzw. dziennikarzy. Wstyd.
robonov
4 miesiące temu
A czy to nie jest efekt prądu Kuro Siwo, który porywa uszkodzone jednostki bez możliwości wyrwania się z tego prądu, stąd umieraja z głudu i wyczerpania a potem tajfun rzyca statki gdzie badź ?
Nick
4 miesiące temu
"Setki statków pełnych ciał." A dalej "kutry", aż w końcu "łodzie". No, ale "setki statków" brzmi bardziej sensacyjnie, choć chodzi zapewne o łodzie. Zresztą, kto to wie ?
Zenek
4 miesiące temu
Nowy słownik poprawnej polszczyzny nie nadąża za zmianami . To język potoczny kształtował i kształtuje poprawną polszczyznę - nie słownik.
Oli
4 miesiące temu
odnośnie urzęd. w stosunku do kogoś, do czegoś; w sprawie kogoś, czegoś; w odniesieniu do kogoś, do czegoś O. do kogoś, do czegoś (nie: kogoś, czegoś): Odnośnie do najmłodszego przestępcy, lepiej: w stosunku do najmłodszego przestępcy, sąd złagodził wymiar kary. Uwagi odnośnie do ostatniego punktu (nie: odnośnie ostatniego punktu) obrad, lepiej: co do ostatniego punktu obrad. | D Kult. III, 36; P Sł., 73; Po. Czy, 79; SWK, 217. Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN c Wydawnictwo Naukowe PWN SA
Pytam
4 miesiące temu
"Jest to największy znany przypadek nielegalnego połowu" - w jakim to jest języku?
Tojatomoroon
4 miesiące temu
A bałem się że ze mną jest coś nie tak, ale widzę że inni też mają problem ze zrozumieniem tego artykułu...:))) Ewelina Kołek powinna się podpisać, to by bardziej pasowało
bDpdLfKz
Plantin
4 miesiące temu
Chyba dziewczyna czyta komentarze, bo poprawiła tekst..
bozenka
4 miesiące temu
komentatorzy szaleju sie opili czy czegos podobnego,nieladnie,oj,nieladnie.!!!
Bez_kompasu
4 miesiące temu
no faktycznie tez tego nie rozumiem, rybacy zgubili sie na morzu ? Chyba cos tu nie wyszło
SirRobert
4 miesiące temu
Kłania się Konwencja Stambulska , ta Panii przemocą musiała zostawać dziennikarzem!!!!
Darek
4 miesiące temu
CHINY = komunizm najgorsze imperium zła aktualnie na Świecie o zapędach imperialistycznego wprowadzenia komunizmu. Kraj w którym trzymają w obozach koncentracyjnych miliony obywateli , kraj w którym istnieje nadal niewolnictwo. I my z kimś takim robimy interesy.
robpol
4 miesiące temu
To gorsze jek CNN....
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić