o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Białoruś zmusiła samolot do lądowania. Mateusz Morawiecki reaguje

11
Podziel się

W niedzielę na Białorusi doszło do incydentu związanego z zarejestrowanym w Polsce samolotem linii Ryanair relacji Ateny - Wilno. Władze białoruskie zmusiły tę maszynę do lądowania, by aresztować jednego z pasażerów. Na to zdarzenie reaguje premier Mateusz Morawiecki, który rozważa sankcje.

Białoruś zmusiła samolot do lądowania. Mateusz Morawiecki reaguje
Mateusz Morawiecki (PAP)
bEDfzAmt

Szerokim echem odbija się niedzielny incydent na Białorusi. Myśliwiec sprowadził na ziemię samolot linii Ryanair, by aresztować jednego z pasażerów - Ramana Pratasiewicza, znanego antyrządowego blogera.

W poniedziałek po południu w Brukseli rozpocznie się szczyt unijnych przywódców. Jednym z przewodnich tematów będą konsekwencje wobec Białorusi za wczorajszy incydent. Jak podaje rmf24.pl, zaproponowanie sankcji wobec Białorusi bardzo poważnie rozważa premier Mateusz Morawiecki.

bEDfzAmv

Białoruś. Trzy rodzaje sankcji

RMF FM ujawnia również, że rozważane są trzy rodzaje sankcji. Pierwszy to rozszerzenie zakazu wjazdu na teren Unii Europejskiej dla wszystkich zaangażowanych w niedzielny incydent.

bEDfzAmB

Drugi to sankcje gospodarcze. Byłoby to równoznaczne z zamknięciem UE dla białoruskich produkcji, a także wstrzymanie unijnego eksportu na Białoruś.

Trzeci typ sankcji obejmuje loty. Chodzi o to, by białoruskie linie Belavia nie mogły latać na terenie UE i by unijne samoloty nie latały nad Białorusią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDfzAmW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(11)
smakosz
3 miesiące temu
Mateusz co ty możesz. NIC. Putin i tak zrobi swoje.
Fuj
4 miesiące temu
Polski rząd w innych krajach jest uważany za debili wiec po kiego on się w ogóle wypowiada ? Żaden autorytet dla innych państw jak i cały piss
Jaro5
4 miesiące temu
Za dużo nie wymagajcie od tego ludka. Ponoć rozganiał w młodości (dość wczesnej) bataliony ZOMO ale bez brawury.
bEDfzAmX
malkontent
4 miesiące temu
A myślałem ,że już nasze oddziały obrony terytorialnej ze wschodbnich terenów Polski zajmują Mińsk na polecenie Pana Premiera , za atak na polskie terytorium , na irlandzkim samolocie . Gdzie NATO ?? , gdzie "wszyscy za jednego "? Dziecinne dąsy .
asdf
4 miesiące temu
Morawiecki powinien zająć się tym, by Polacy się bogacili, by nie zamykano kopalń, hut, elektrowni, by firmy nie upadały. Powinien obniżać podatki, by następowała erupcja przedsiębiorczości, a On wsadza swojego nochala w nieswoje sprawy.
Darek
4 miesiące temu
Panie Premierze, jedyną reakcję jaką powinien pan podjąć to zakneblowanie tej szczekaczki pt. Biełsat, a następnie porozumienie się z rządem Białorusi i nawiązanie stosunków gospodarczych i handlowych. No, ale jeżeli należy się do bliżej nieokreślonej grupy nacisków i zamieszania w regionie po egidą (CIA, mossadu, i BND) to tak wyglądają stosunki z najbliższym nam sąsiadem efektywnie i skutecznie spieprzone ku radości Putina. Działając na arenie międzynarodowej powinien pan mieć na względzie przede wszystkim dobro Polski i jej bezpieczeństwo. W przeciwnym razie żegnamy!
Repeat
4 miesiące temu
Mateusz Morawiecki chce powtórzyć los Lecha Kaczyńskiego????
Lech
4 miesiące temu
Mogą Aleksandrowi skoczyć,zwłaszcza Mateuszek.
lexa
4 miesiące temu
Powinniśmy deportować wszystkich Białorusinów co odetnie łukaszenkę od waluty.
POtologia
4 miesiące temu
Co za bzdury wypisujecie jakie sankcje! Przecież Biden właśnie je znosi! Niemieckie interesy nie pozwalają na jakiekolwiek sankcje chyba że na Polskę!
Prawydolewego...
4 miesiące temu
Zakaz wjazdu na terytorium unii wszystkim politykom i oligarchom związanych z Putinem i Łukaszenką! Zakaz uczestniczenia i organizowania imprez sportowych! Wstrzymanie nordstrim2 to by coś zmieniło a nie jakieś ubolewania i nagany ustne!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić