Tragedia pod Tarnowem. Martwy myśliwy z raną postrzałową

163

Smutne informacje płyną prosto z Pogórskiej Woli pod Tarnowem (woj. małopolskie). Na jednej z posesji świadkowie znaleźli ciało 85-letniego myśliwego z raną postrzałową. Wiemy, jakie są pierwsze ustalenia policji.

Tragedia pod Tarnowem. Martwy myśliwy z raną postrzałową
Tragedia pod Tarnowem. Nie żyje myśliwy. Zdjęcie ilustracyjne. (Adobe Stock, DAREK11)

O tragedii pisze teraz szerzej dziennik Super Express. Jak podaje tabloid, koszmar rozegrał się w miniony poniedziałek, 27 listopada 2023 roku w Pogórskiej Woli (gmina Skrzyszów) pod Tarnowem w Małopolsce.

Na jednej z tamtejszych posesji świadkowie dokonali makabrycznego odkrycia. Znaleźli bowiem 85-letniego seniora, który miał ranę postrzałową na ciele. Mężczyzna nie dawał żadnych oznak życia. Na ratunek dla niego było już niestety za późno.

Ciało zmarłego myśliwego przekazano już do Zakładu Medycyny Sądowej w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Badania dadzą odpowiedź, jak dokładnie zmarł staruszek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ustawił sztucznego jelenia. Reakcja prawdziwego była bezbłędna

Tragedia pod Tarnowem. Nie żyje 85-letni myśliwy

Sprawą od razu zajęli się policjanci i prokurator. Zebrali dowody na miejscu dramatu i przeprowadzili oględziny.

Ze wstępnych ich ustaleń wynika, że do zgonu myśliwego nie przyczyniły się żadne osoby trzecie. Mężczyzna więc postrzelił się sam. Nie wiadomo jednak, czy była to próba samobójcza, czy może nieszczęśliwy wypadek.

W rozmowie z Super Expressem aspirant sztabowy Paweł Klimek, rzecznik tarnowskiej policji, wyjaśnił, że w sprawie wszczęto już także postępowanie z art. 155 kodeksu karnego. Przepis ten dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci człowieka. Taka procedura jest bowiem standardową w podobnych tragediach.

85-latek był czynnym myśliwym, członkiem jednego z kół łowieckich. Legalnie posiadał broń - podaje Super Express.

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz klikając TUTAJ.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić