o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

"Czeka nas prawdziwa katastrofa". Niepokojący wpis Billa Gatesa

597
Podziel się

Bill Gates przestrzega przed globalną katastrofą, która wkrótce ma nadejść. Miliarder udzielił świeżo zaprzysiężonemu Joe Bidenowi czterech rad, jak ma postąpić w obliczu kryzysu.

"Czeka nas prawdziwa katastrofa". Niepokojący wpis Billa Gatesa
(Getty Images)
bDKkyGhx

W najnowszym wpisie na swoim blogu Bill Gates przestrzega przed globalną katastrofą. Może do niej doprowadzić, jak mówi, globalne ocieplenie i dramatyczne pogorszenie warunków, w których przyszło żyć ludziom.

Bill Gates proponuje rozwiązanie

Bill Gates zwraca się głównie do Amerykanów i przy okazji chwali nowego prezydenta Joe Bidena. Podobają mu się pierwsze decyzje Bidena, ale uważa, że to wciąż za mało. Zaproponował więc władzom cztery sposoby na walkę z klimatyczną katastrofą. Przede wszystkim, zdaniem przedsiębiorcy, trzeba zwiększyć "podaż innowacji".

bDKkyGhz
Potrzebujemy przełomowych wynalazków, które zmienią sposób, w jaki się poruszamy, ogrzewamy czy wytwarzamy energię - pisze Gates.
Zobacz także: Jan Nowicki o szczepionkach. "My, seniorzy, chcemy jeszcze pożyć"

Niezbędne jest także zwiększenie popytu na innowacje. Zdaniem Gatesa "tworzenie świetnego produktu jeszcze nie oznacza, że zdominujemy rynek". Należy kreować zapotrzebowanie na niektóre rozwiązania. Ponadto o katastrofie klimatycznej należy myśleć globalnie.

bDKkyGhF
Temperatury w Teksasie nie spadną, jeśli nie ograniczymy emisji w Indiach. I odwrotnie, temperatury w Indiach nie przestaną rosnąć, jeśli Teksas nie poradzi sobie ze swoimi problemami - argumentuje twórca Microsoftu.

Ostatnia rada jest pesymistyczna. Zdaniem miliardera nie ma już szans na zatrzymanie wzrostu temperatur na świecie, dlatego trzeba się do tego przyzwyczaić, "przystosować nasz świat do życia w wyższych temperaturach już teraz".

bDKkyGhG
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKkyGia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(597)
Szkoda
miesiąc temu
Gdyby zapełnić 15% pustyni Gobi panelami słonecznymi dawały by prąd ludziom na cały rok. Jakoś chętnych brak. A pustyń jest kilka...
ProLife4EvEr
miesiąc temu
Największą katastrofą dla świata jest on i jemu podobni,nie dziwię się że idą złe czasy ,grupka najbogatszych gangsterów świata próbuje zawładnąć ludźmi co im się nigdy nie uda,Bóg o sobie przypomni w najmniej spodziewanym momencie.tak było napisane i tak się musi wypełnić wola jego.
Klimat...
miesiąc temu
To NIE Bajden musi coś robić tylko WY właściciele globalnych korporacji. Wy macie gdzieś klimat. Produkujecie badziewie żeby za rok trzeba było je wymienić. Was się powinno zutylizować wraz z waszymi badziewiami.
bDKkyGib
Eko sreko
miesiąc temu
Dlaczego w naszym kraju jak kupuje wodę w butelkach,to później nie mam możliwości oddania/wymiany tych butelek na kolejny zakup wody do picia? Tylko muszę je wyrzucić.
Rotarty
miesiąc temu
Ten człowiek sam w sobie jest katastrofą dla ziemi. A ocieplenie klimatu to dobra przykrywka na rozpyanie niemalże każdego dnia ton nanoaluminium i innego syfu nad naszymi głowami za pośrednictwem samolotów pod pretekstem walki z tzw ociepleniem klimatycznym
Najnowsze komentarze (597)
Ala
3 tyg. temu
On i jemu podobni to katastrofa
Bogdbi
miesiąc temu
Zastanawiające, a kto na tym zarobi? Przebiegunowania, ocieplenia klimatu to nic nowego. Porozmawiajcie z geologami, każdy Wam to powie. Panuje ogólna histeria, aby zarobić na tym. Podsycanie nastrojów społecznych dla zysku
Mark
miesiąc temu
Fajnie jest pouczać innych co mogą zrobić. Bil Geates ma większy wpływ na klimat niż prezydent Bajden więc niech sam da przykład i zacznie coś robić. Ale wtedy istnieje niebezpieczeństwo że zmniejszy się jego dochód, więc lepiej zwalić to na innych.
krawcowa
miesiąc temu
Naukowiec z tego Bila przeogromny 😄
Robert 53
miesiąc temu
Geates - Mengele XXI wieku pod trybunał międzynarodowy ! Za wszystko co uczynił przeciwko narodom świata
nemo
miesiąc temu
Może wirus zatrzyma ocieplenie klimatu(zmniejszy zaludnienie).Dobrze by było,jak by część swojej fortuny przeznaczył na zalesienie np.Sahary,lub na edukację w zacofanych krajach,to tam jest największy przyrost ludności.
Oooo
miesiąc temu
To toto wciąż żyje??
KAT
miesiąc temu
Wymyślili to zamiast WOJNY-same plusy-starzy padaja, reset gospodarki, bez zniszczeń, a społeczeństwa rzucane na kolana...jeszcze....
bDKkyGhT
KAT
miesiąc temu
Wymyślili to zamiast WOJNY-same plusy-starzy padaja, reset gospodarki, bez zniszczeń, a społeczeństwa rzucane na kolana...jeszcze....
Ostatnio..
miesiąc temu
nadał, że w ,,drodze,, jest inny szczep wirusa, skuteczny w zabijaniu w 40 % zakażonych.. Skąd oni to wszystko wiedzą i robią ? tylko już nie ukryją się nigdzie...
,,Bogowie,,
miesiąc temu
doszli do wniosku prostego jak cep, że normalna wojna niszczy młodych, biorących w niej udział. Poza tym niszczona jest wszelka infrastruktura socjalno-techniczna i gospodarcza wszędzie. Więc po co to robić ? Wystarczy utylizować starszych np po 65 r ż - i po kłopocie !
Wszystko jest
miesiąc temu
do okiełznięcia pod jednym warunkiem - że ludzkość przestanie się namnażać, jak pluskwy ! To co się dzieje obecnie, ten wielki ekxodus śniadych na Europę, jest tego dobitnym dowodem.
Obserwator
miesiąc temu
globalne ocieplenie- totalna bzdura !!!
gienek
miesiąc temu
Płakał, jak to pisał, jak on się martwi o ludzi, co za dobry człowiek.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić