Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

"Czeka nas prawdziwa katastrofa". Niepokojący wpis Billa Gatesa

826

Bill Gates przestrzega przed globalną katastrofą, która wkrótce ma nadejść. Miliarder udzielił świeżo zaprzysiężonemu Joe Bidenowi czterech rad, jak ma postąpić w obliczu kryzysu.

"Czeka nas prawdziwa katastrofa". Niepokojący wpis Billa Gatesa
(Getty Images)

W najnowszym wpisie na swoim blogu Bill Gates przestrzega przed globalną katastrofą. Może do niej doprowadzić, jak mówi, globalne ocieplenie i dramatyczne pogorszenie warunków, w których przyszło żyć ludziom.

Bill Gates proponuje rozwiązanie

Bill Gates zwraca się głównie do Amerykanów i przy okazji chwali nowego prezydenta Joe Bidena. Podobają mu się pierwsze decyzje Bidena, ale uważa, że to wciąż za mało. Zaproponował więc władzom cztery sposoby na walkę z klimatyczną katastrofą. Przede wszystkim, zdaniem przedsiębiorcy, trzeba zwiększyć "podaż innowacji".

Potrzebujemy przełomowych wynalazków, które zmienią sposób, w jaki się poruszamy, ogrzewamy czy wytwarzamy energię - pisze Gates.
Zobacz także: Jan Nowicki o szczepionkach. "My, seniorzy, chcemy jeszcze pożyć"

Niezbędne jest także zwiększenie popytu na innowacje. Zdaniem Gatesa "tworzenie świetnego produktu jeszcze nie oznacza, że zdominujemy rynek". Należy kreować zapotrzebowanie na niektóre rozwiązania. Ponadto o katastrofie klimatycznej należy myśleć globalnie.

Temperatury w Teksasie nie spadną, jeśli nie ograniczymy emisji w Indiach. I odwrotnie, temperatury w Indiach nie przestaną rosnąć, jeśli Teksas nie poradzi sobie ze swoimi problemami - argumentuje twórca Microsoftu.

Ostatnia rada jest pesymistyczna. Zdaniem miliardera nie ma już szans na zatrzymanie wzrostu temperatur na świecie, dlatego trzeba się do tego przyzwyczaić, "przystosować nasz świat do życia w wyższych temperaturach już teraz".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić