Bill Gates i Piotr Kraśko o pandemii koronawirusa. Padły gorzkie słowa

18

Współtwórca firmy Microsoft udzielił wywiadu telewizji TVN24. Piotr Kraśko i Dorota Wysocka-Schnepf pytali Billa Gatesa o kwestie związane z pandemią koronawirusa. Ich gość wyjawił, kiedy prawdopodobnie nastąpi koniec kryzysu. Jednocześnie obawia się, że po nim nadejdą kolejne.

Bill Gates i Piotr Kraśko o pandemii koronawirusa. Padły gorzkie słowa
Piotr Kraśko i Dorota Wysocka-Schnepf rozmawiali z Billem Gatesem o pandemii koronawirusa (kadr z TVN24) (kadr z TVN24)

Ze względu na związane z pandemią COVID-19 obostrzenia wywiad został przeprowadzony zdalnie. Pretekstem do spotkania Billa Gatesa z polskimi dziennikarzami była publikacja w naszym kraju jego książki – "Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej". Jest to temat, któremu miliarder poświęca wiele uwagi oraz na który nie szczędzi nakładów finansowych.

Bill Gates. Piotr Kraśko i Dorota Wysocka-Schnepf pytali miliardera o COVID-19

Jak usłyszeli w trakcie wywiadu Piotr Kraśko i Dorota Wysocka-Schnepf, Bill Gates obawia się, że prawdopodobnie do 2050 roku świat czeka katastrofa klimatyczna. Jednocześnie miliarder dowodził, że obniżenie poziomu emisji gazów cieplarnianych zostało opóźnione przez inny kryzys – pandemię COVID0-19.

Najgorszą rzeczą jest to, że byli ludzie – jak ja – którzy ostrzegali i mówili: pojawia się pewne ryzyko, za niewielką cenę można się przygotować i uniknąć problemu. Ale niestety, te zalecane inwestycje nie zostały poczynione – ubolewał Bill Gates w rozmowie z TVN24.

Jednocześnie Bill Gates nie szczędził pochwał naukowcom, dzięki pracy których obecnie trwają szczepienia na COVID-19. Miliarder uważa, że jeszcze pół dekady wcześniej tak szybka reakcja na koronawirusa nie byłaby możliwa. Przypuszcza też, że już w 2022 roku świat powoli zacznie wracać do normalności.

Ze względu na to, że w tej chwili jeszcze tak wielu ludzi cierpi na Covid-19, bardzo trudno wyobrazić sobie koniec pandemii, lecz on nadejdzie. (...) To cud: gdyby pandemia wybuchła pięć lat temu, świat nie uzyskałby szczepionki w tak krótkim czasie – cieszył się Bill Gates (TVN24).
Zobacz także: Zobacz też: Obostrzenia obejmują kolejne branże. "Każdego Polaka lockdowny kosztowały 5 tys. zł"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić