Bill Gates mówi o cudzie. Entuzjazm gasi jego prognoza na 2022 rok

43

Bill Gates ostrzega, że powrót do normalności po pandemii koronawirusa może zająć "cały 2022 rok" w Stanach Zjednoczonych. Miliarder mówi także o nowych wariantach koronawirusa i potencjalnych nowych falach infekcji.

Bill Gates mówi o cudzie. Entuzjazm gasi jego prognoza na 2022 rok
Bill Gates ostrzegł, że powrót normalności po pandemii może zająć "cały 2022 rok" w Stanach Zjednoczonych. (PAP)

Założyciel Microsoftu w ostatnim wywiadzie stwierdził, że były prezydent USA Donald Trump nie przygotował się na pełne wprowadzenie szczepionki, aby pokonać koronawirusa. Gates sugeruje także, że szczepienie w USA jest po prostu zbyt wolne, aby pokonać pandemię do końca roku.

Niestety CDC trochę nie sprostało początkowym zadaniom - mówił Gates.

Jednocześnie Gates nazwał cudem stworzenie szczepionki na koronawirusa. Założyciel Microsoftu zasugerował jednak, że szczepionki trafiają "tylko do bogatych krajów", przez co istnienie ryzyko odrodzenia się pandemii z nowymi wariantami COVID-19.

Problemem jest to, że nie robimy wystarczająco dużo, aby zakończyć pandemię w skali globalnej - podkreśla Gates.

Gates przewiduje, ile jeszcze potrwa walka z pandemią w USA

Gates w rozmowie ostrzegł, że ryzyko pojawienia się nowych wariantów w połączeniu z potencjalnymi nowymi falami pandemii oznacza, że ​​Stany Zjednoczone "mogą potrzebować całego 2022 r." aby wrócić do normalności.

Gates podkreślił również, że dodatkowe fabryki szczepionek w Indiach i innych krajach mają zasadnicze znaczenie dla ograniczenia ryzyka infekcji. Bill Gates rozmawiał także z dziennikarką CNBC, na temat tego, kiedy mogą zostać zniesione ograniczenia w USA.

Dopiero późną wiosną lub latem dojdziemy do liczb, w których będziemy mogli spojrzeć na zmianę swojego zachowania w znaczący sposób - mówił

W Stanach Zjednoczonych jak dotąd podano ponad 76 milionów dawek szczepionek, co stanowi 15,3 proc. populacji. Prezydent Joe Biden przekazał ostatnio, że Stany Zjednoczone zapewnią wystarczającą ilość szczepionek, aby zaszczepić każdego dorosłego obywatela kraju do końca maja.

Zobacz także: Rok koronawirusa w Polsce. Tak wyglądał początek pandemii w marcu 2020 roku
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić