Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Biskup Kiernikowski w szpitalu. Kościół prosi o modlitwę

26
Podziel się:

Biskup Zbigniew Kiernikowski trafił do szpitala - poinformował polski episkopat. Bp Andrzej Siemieniewski zwrócił się do wiernych z prośbą o modlitwę w intencji duchownego.

Biskup Kiernikowski w szpitalu. Kościół prosi o modlitwę
Bp. Kiernikowski jest w szpitalu (Diecezja legnicka)

Informacja pojawiła się na stronie legnickiej diecezji. Jak wynika z opublikowanego w sieci oświadczenia, biskup senior Zbigniew Kiernikowski przebywa obecnie w szpitalu w Legnicy. Przyczyna jego hospitalizacji nie została podana.

Bp Kiernikowski w szpitalu

Ordynariusz diecezji legnickiej bp Andrzej Siemieniewski poprosił o modlitwę o zdrowie biskupa seniora.

Zwracam się z prośbą do duchowieństwa diecezji legnickiej, wszystkich zgromadzeń zakonnych, osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich o modlitwę w intencji bp. seniora Zbigniewa Kiernikowskiego - napisał bp. Siemieniewski.

W latach 2002-2014 bp Kiernikowski kierował diecezją siedlecką, a następnie decyzją papieża Franciszka został biskupem legnickim. W 2009 roku duchowny otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej oraz za zasługi w działalności społecznej i polonijnej".

Podejrzenia nadużyć seksualnych

W ubiegłym roku pojawiły się wobec niego niepokojące podejrzenia. Stolica Apostolska w następstwie formalnych zgłoszeń zajęła się wówczas sprawą nadużyć seksualnych wobec małoletniej osoby, których Kiernikowski miał dopuścić się, sprawując urząd w diecezji siedleckiej.

Po zakończeniu postępowania bp Kiernikowski zrezygnował z pełnienia swojej posługi. Rezygnację przyjął papież Franciszek. Oficjalnie biskup tłumaczył swoją decyzję osiągnięciem wieku emerytalnego.

Zobacz także: Nowe regulacje w Kościele. Czego brakuje w dokumencie Jędraszewskiego?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(26)
Jola
4 miesiące temu
Znam człowieka osobiście -mądry ,Chrystocentryczny,miły i dobry człowiek ci co go poniżają zachowują się jak faryzeusze i rzucają kamieniami jako "święci"... Pan Bòg zajrzy wam w oczy to rachunek sumienia zrobicie... Prosi o modlitwę tych którzy mają taką wolę,a kto nie chce niech się nie modli.Jednak przydałoby się co niektórym trochę prawdziwej miłości zaznać w życiu ,bo z desperacji jadem trucicielskim kąsają jak szakale. Ja się będę modlić za człowieka,gdyż mędrzec który wyprzedza epokę zawsze jest przez ludzi tej epoki niedoceniany.Ekscelencjo Chrystus Kròlem jeśli On z nami ,ktòrz przeciwko nam.Jola S. diecezja siedlecka
Antek
7 miesięcy temu
Ksiądz za darmo się nie modli a ja mam za niego sie modlić wart kupa smiechu
Szymon
7 miesięcy temu
Autor coś słyszał,ale nie dokładnie. Odsyłam do komunikatu diecezji siedleckiej, gdy biskup odchodził na emeryturę z diecezji legnickiej.
o.Misjonarz
7 miesięcy temu
To już sama modlitwa nie wystarczy? Jak trwoga to do szpitala pod opiekę lekarzy? Przecież u Mateusza 10:8 - Czytamy - Leczcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie demony. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Jezus zwany Chrystusem zadeklarował, że będzie im w tym pomagał. Natomiast aby nie być gołosłownym: U Marka - A te oto znaki będą towarzyszyć wierzącym: Dzięki użyciu mojego imienia będą wypędzać demony, będą mówić językami i będą rękami brać węże, a jeśli się napiją czegoś śmiercionośnego, wcale im to nie zaszkodzi. Będą wkładać ręce na chorych i ci wyzdrowieją”.
Wituś
7 miesięcy temu
to on nie chce spotkać się z szefem, czy tak się kiepsko sprawowało za życia że panika przed dywanikiem?
TakaJaBiedna
7 miesięcy temu
zaraz zostawię pracę i zacznę modlitwę, a nie, nie mogę, bo jak nie zarobię nie będę miała na tacę i nie zapłacę za mszę w intencji mojego zdrowia a jestem chora choć muszę pracować...Ale dylemat, nie wiem co robić może ordynariusz diecezji legnickiej i inni biskupi zaczną się modlić w intencji mojego zdrowia. Oni bliżej swojego szefa to prędzej ich wysłucha...
Tylko pytam
7 miesięcy temu
Ile palącą za modlitwę w intencji swego kolegi? 😀
René Fonck
7 miesięcy temu
Kościół prosi o modlitwę ... ? A przecież modlitwa i tak nic nie daje .. A sam kościół i kler mają większe chody u Boga i bliżej im do Boga , przecież są Boga urzędnikami .. To Bóg posłucha swojego urzędnika . ! Więc nich kościół nie prosi mnie o modlitwę , ale niech kler sie modli o zdrowie dla siebie sam . !
fan
7 miesięcy temu
po co szedł do szpitala?Wystarczy modlitwa.
Oby szybko
7 miesięcy temu
Poszło No i bolało
😇 anty kler
7 miesięcy temu
Nie jestem ani troche zwolennikiem kosciola i kleru w jakiej kolwiek postaci . Chce tylko zauważyć, że O2 od jakiegoś czasu zdecydowanie prowokuje i bardzo często rzuca artykułami kościelnymi pod publiczkę bo dobrze się sprzedaja a przy okazji oczerniają ta instytucje mafijna za co jestem bardzo wam wdzięczny
Polak
7 miesięcy temu
Tylko nie kładź się na łóżku z seduszkiem i unikaj sprzętu z tym znaczkiem..pozaty zdrówka życzę
Polak
7 miesięcy temu
bardzo mila wiadomosc z rana Oby ich wiecej bylo !!
99-66
7 miesięcy temu
Dziwne prośba. 136 biskupów modli się o zdrowie Zbigniewa Kiernikowskiego i nie przynosi to efektu A moja modlitwa za niego zostanie wysłuchana? Czegoś tu nie rozumiem?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić