Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|
aktualizacja

Proboszcz odprawiał mszę na kwarantannie. Uciekał przed policją

353
Podziel się:

Proboszcz kościoła w Borkach Nizińskich (woj. podkarpackie) odprawiał mszę świętą mimo nałożonej kwarantanny. Duchowny próbował uciekać przed policjantami, a kościelny udawał, że go nie zna.

Proboszcz odprawiał mszę na kwarantannie. Uciekał przed policją
Proboszcz odprawiał mszę na kwarantannie (Pixabay)

Proboszcz parafii w Borkach Nizińskich (woj. podkarpackie) jest katechetą w Szkole Podstawowej im. św. Andrzeja Boboli. W związku z zakażeniem uczniowie jednej z klas zostali skierowani na kwarantannę. Wysłano również na nią duchownego.

19 stycznia po godz. 17 mieleccy policjanci mieli przeprowadzić rutynową kontrolę kwarantanny. Najpierw zapukali do drzwi plebanii, ale nikt im nie otworzył. Zauważyli, że w kościele trwa msza święta, więc weszli do środka.

Okazało się, że proboszcz Ryszard W. odprawiał przy ołtarzu mszę. Co więcej, rozdawał wiernym komunię.

Policjanci znali księdza, ponieważ mieszkali w tej samej gminie. Proboszcz po zakończonej mszy próbował przed nimi uciec.

Uciekł jak szczur tylnym wyjściem. Pewnie z zakrystii czmychnął gdzieś tyłem, bo przeważnie ksiądz po zakończeniu mszy wychodzi głównym wyjściem z kościelnym i zamykają drzwi - powiedział "Wyborczej" świadek wydarzenia.

Kościelny udawał, że nie zna proboszcza

Z kolei kościelny tłumaczył mundurowym, że nie wie, kim był ksiądz prowadzący mszę. Twierdził, że pochodził z jakiejś innej parafii, a proboszcza nie ma. Po wyjściu z kościoła policjanci poszli na plebanię, a proboszcz wpuścił ich do środka.

Policjanci będą prowadzić postępowanie w tej sprawie. To przestępstwo z art. 161 Kodeksu karnego. Ksiądz naraził inne osoby na zarażenie. Grozi mu za to rok pozbawienia wolności. Jeśli chodzi o wykroczenie, to mandat może wynosić 500 zł - tłumaczy podkomisarz Chmura.

Księdzu grozi również kara administracyjna nałożona przez sanepid, która może sięgnąć 30 tys. zł. Dziennikarze "Wyborczej" kontaktowali się w sprawie proboszcza z kurią sandomierską, jednak ta nie komentuje sprawy.

Zobacz także: Największy "grzech" polskiego Kościoła. Jezuita wymienia jeden konkretny

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(353)
Gnom
4 miesiące temu
taki kabaret tylko w naszym kraju:))) czego nie robi się dla pełnej tacy, nawet naraża życie innych aby zarobić. Bo to rzucą na tacę jak jeszcze zdrowi a już za chwilę rodzina zapłaci za pochówek...kurcze, miało być śmiesznie ale chyba mi nie wyszło...
bike
4 miesiące temu
W blokach jest to samo. Osoby, które są na kwarantannach wychodzą po kontroli policji z domu, a najczęściej nocami. Policja lub Sanepid powinien obowiązkowo wywieszać ogłoszenia na budynkach, w którym lokalu jest kwarantanna i ile osób, aby wszyscy lokatorzy wiedzieli o tym fakcie,i jakie im grozi zagrożenie ze strony tych osób.
Barbara
4 miesiące temu
kościoły zaraza naszych czasów
Lolo
4 miesiące temu
No i się doigrał. Złapać i wsadzić. Ukarać jesnego to srudzy sie przestraszą.
tak myślę
4 miesiące temu
cóż im więcej zarazi tym większą kasa dla jego rodziny za pogrzeby i zakładów pogrzebowych ( ile dostaje od jednego grobowca, pogrzebu zamawianych mszy. gdyby rząd zamiast wprowadzał nieład zajął się odprawianiem mszy tranmitowanej to by miał za ile kasy??/ Ojciec dyrektor to wie - i dlatego mam wielkie uznanie dla NIEGO reszta to ........ nie sa godni aby go pocałować
Bezrozumny kl...
4 miesiące temu
Tym sposobem przyczynił się klecha do choroby i śmierci wielu parafian.
matt
4 miesiące temu
w imię stwórcy próbował wymordować polowe wioski, my to już z nami z historii kościoła
smamol
4 miesiące temu
Gdzie jest napisane że ksiądz ma być mądry? Spośród ludu wybrany ...
jar
4 miesiące temu
To jest żywy dowód na nieistnienie boga.
jar
4 miesiące temu
Żywy dowód na nieistnienie boga.
Parafianin
4 miesiące temu
Biegły stwierdzi tak jak w przypadku Froga że klecha całkowicie panował nad kielichem i opłatkiem nie stwarzając żadnego zagrożenia.
Winicjusz(5)
4 miesiące temu
Ech, policjanci, kiedy w końcu zrozumiecie, że msza = taca. Choćby ksiądz był na kwarantannie, to mszę musi odprawić, aby taca była w ruch puszczona...
pisuar
4 miesiące temu
ich prawo nie obowiazuje, oni maja swoje, napisane gdzies w sredniowieczu.
emerytka
4 miesiące temu
Potem się dziwią, że ludzie odchodzą od kościoła skoro ksiądz łamie prawo. Po prostu bezgraniczna głupota i tyle.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić