aktualizacja 

Biwakowali na plaży w Meksyku. Nagrali nieproszonego gościa

5

Beztroskie rodzinne plażowanie w jednej chwili zostało zakłócone przez niezapowiedzianą wizytę wyjątkowego gościa. Nagle z wody wyczołgał się olbrzymi słoń morski i zaczął zmierzać w kierunku plażowiczów. Nagranie z niecodziennego incydentu trafiło do sieci.

Biwakowali na plaży w Meksyku. Nagrali nieproszonego gościa
Słoń morski nawiedził plażę (Facebook)

Niezwykłe sceny rozegrały się na jednej z plaż w gminie Mulege w meksykańskim stanie Kalifornia Dolna Południowa. Świadek nagrał całe zderzenie i opublikował wideo w mediach społecznościowych, a film błyskawicznie stał się hitem internetu.

Na nagraniu widać rodzinę z dziećmi wypoczywającą nad brzegiem oceanu. W pewnym momencie uwagę plażowiczów przykuło ogromne stworzenie, wypełzające się niespiesznie z wody. Był to pokaźny osobnik słonia morskiego.

Dzieci w jednej chwili poderwały się z miejsc, szukając schronienia za stojącą na piasku wiklinową budą. Zwierzę najwyraźniej potraktowało to jako zachętę i już po kilku susach znalazło się na terenie biwaku.

Nie wiadomo jak sytuacja się zakończyła - czy zwierzę wkrótce się wycofało, czy może dołączyło do rodzinnego plażowania. Najprawdopodobniej słoń morski nie miał złych zamiarów, a szukał jedynie dogodnego miejsca do wypoczynku.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Mirungi, potocznie zwane słoniami morskimi, uważane są za największe drapieżniki na świecie. Dla człowieka jednak zazwyczaj nie stwarzają zagrożenia, ataki obserwuje się niezwykle rzadko. Jeśli już zbliżają się do ludzi, to zwykle ich celem nie jest sianie niepokoju, a odpoczynek na lądzie.

Mirungi najliczniej występują w południowo-wschodnim Oceanie Spokojnym. Żywią się głównie rybami i głowonogami. Wbrew pozorom na lądzie mimo swoich dużych rozmiarów poruszają się szybciej niż człowiek. W XIX w. zwierzęta te znalazły się na granicy wymarcia. Na szczęście w XX w. w wyniku programu ochrony tych ssaków ich liczebność znacząco się wzrosła.

Zobacz także: Tajlandzki wędkarz wyłowił tajemnicze zwierzę. Zobacz, co złapało się na haczyk
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić