Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ABA
|

Łukaszenka grozi Europie. Zablokuje tranzyt surowców

236
Podziel się

Alaksandr Łukaszenka odpowiedział na groźby zamknięcia granicy między Polską a Białorusią. Oświadczył, że jest gotowy zablokować tranzyt surowców energetycznych z Rosji do Europy. Jego słowa poparł Kreml.

Łukaszenka grozi Europie. Zablokuje tranzyt surowców
Aleksandr Łukaszenka odpowiada na sankcje. (Getty Images)

Prezydent Białorusi powiedział, że nie zależy mu na otwartej granicy, ponieważ Białoruś skupia się na kontaktach ze Wschodem, a nie UE. "My nie tak często jeździmy do Unii Europejskiej. Nasze interesy są dzisiaj w Rosji, w Chinach, na Wschodzie przede wszystkim" – mówił białoruski lider.

Łukaszenko grozi konsekwencjami

Jak będą mnie dusić Polacy czy ktoś tam jeszcze, to czy ja będę patrzeć na jakieś kontrakty? O czym pan mówi. Polacy postanowili zamknąć granicę – proszę bardzo, zamykajcie – powiedział Łukaszenka w wywiadzie udzielonym Dmitrijowi Kisielowowi z Rossija Siegodnia.

Pomimo to Łukaszenka zasugerował, że on także może zamknąć granicę. To wpłynęłoby na tranzyt towarów z Zachodu do Rosji i Chin. "A co, jeśli ja zamknę? Co będzie wtedy z towarami, które głównie do Rosji i Chin idą przez nas" – dodał Łukaszenka.

Rosja skomentowała już słowa prezydenta Białorusi. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że groźby te "nie były konsultowane z Moskwą", a Rosja jest wiarygodnym dostawca energii. Nie mniej jednak Pieskow oświadczył, że władze rozumieją skąd wzięły się groźby Łukaszenki.

Rosja rozumie ostre wypowiedzi Alaksandra Łukaszenki pod adresem krajów europejskich na temat tranzytu gazu, ale liczy, że nie doprowadzi to do załamania w wypełnianiu zobowiązań, jakie Rosja ma wobec UE - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
Zobacz także: Pojawią się nowe obostrzenia? Prof. Horban: To jest logiczne postępowanie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(236)
Lermontow
miesiąc temu
Zamach na Lukaszenke,rakieta na jego pałac lub dron z bomba,zabić sobake i będzie spokój na granicy.
zochar
2 miesiące temu
Pewnie Put.... wyśle go na sybir i wszyscy będą happy
Janka babcia
2 miesiące temu
każdy konflikt sprawia że cierpią zwykli ludzie czyli my Do zgody trzeba dążyć nie do zwarcia !!! wojna to tragedia dla wszystkich cieszą się tylko politycy o chorych ambicjac i rozbuchanym ego
afasf
2 miesiące temu
on jest nawet zabawny niech pomyśli nad karierą w kabarecie będzie się nadawał.
olo
2 miesiące temu
problem w tym że jedyne źródło dochodow wielkiego brata jest eksport surowców enegetycznych więc zkrecenie kurka skonczyło by sie dla mocarstwa ze wschodu bankrucja na co Putler sobie nie pozwoli szybciej Łukaszenke na kogos bardziejprzewidywalnego wymieni
OSOBA NIEBEZ....
2 miesiące temu
Mówca dowodzi , iz jest osoba NIEZRÓWNOWAŻONA PSYCHICZNIE , jego psychikę ukształtowały ,, przejścia " osobiste z jakimi walczyć musiał w wieku wczesnej młodosci,jego ojcieć był ,, nieznany " potwierdza to tezę , iż ciężkie dziecinstwo jednak kształtuje ,, osobowość " na całe życie . Tacy ludzie sa bardzo szkodliwi i niebezpieczni w polityce...
badacz posuni...
2 miesiące temu
Najgorsze że ten Łukaszenko ma większy iloraz i poziom oleum we łbie jak większość napinających się tu z Polski (?) zamykaczy tranzytowej dla wielu towarów do i z Polski granicy z Białorusią.
Zagłoba
2 miesiące temu
Ten półgłówek uwarza że swe towary będzie z Chin przeładowywał w Minsku jak Polska tez zamknie z nimi granice=i co wtedy??
vvvv
2 miesiące temu
Więc nich dalej UE poprzez Merkel i Macrona prowadzi dalej łagodna politykę z Putinem
...
2 miesiące temu
W każdym konflikcie wygrywa ten, który ma więcej kasy, bo dłużej przetrzyma i ma więcej opcji, tak Polska wygrała wojnę trzynastoletnią z zakonem, krzyżakom po prostu zabrakło kasy. Łukaszenka ciągnie na pożyczkach z Rosji, jak długo pociągnie?
ALSE
2 miesiące temu
Proszę bardzo blokuj - EU da sobie radę, Rosja nie, więc skończysz szybciej niż się domyślasz.
Vin
2 miesiące temu
Blokada transferu gazu zmusi Niemcy do uruchomienia Nordstrim. To jest cel Kremla, a nie gra Łukaszenki. Ten dyktator to tylko narzędzie Moskwy.
zez
2 miesiące temu
Chyba czas zeby Rosja zainstalowala Demokracje na Ukrainie tak jak USA w IRAQ !!!!
kol90
2 miesiące temu
No patrz zwykły kołchoźnik z wykształcenia hitoryk a jaki krzepki orzeszek dla zachodu. Tyle lat to próbują usunąć i nie dają rady. Trafiła kosa na kamień.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić