o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

"Bojówki" Rydzyka walczą o ojca dyrektora. Duda zasypany listami

49
Podziel się

O. Rydzyk i dwójka jego współpracowników zostało poddanych procesowi karnemu za nie ujawnienie danych publicznych. Wierni chcą bronić ojca dyrektora wysyłając listy do prezydenta.

"Bojówki" Rydzyka walczą o ojca dyrektora. Duda zasypany listami
Tadeusz Rydzyk. (PAP)
bEDIVeuZ

Sieć Obywatelska Watchdog w 2016 roku wysłała wniosek do Fundacji Lux Veritatis dotyczący jej wydatków z publicznych pieniędzy. Choć informacja ta zgodnie z prawem powinna zostać upubliczniona, tak się nie stało. Watchdog wstąpiło więc na drogę sądową.

Radio Maryja i Fundacja Lux Veritatis nie daje jednak za wygraną. Za organizacjami, którym patronuje o. Rydzyk wstawiają się nawet politycy. Niestety ich głos nie może się na zbyt wiele zdać. Sądy w Polsce powinny być przecież niezależne od władzy wykonawczej i ustawodawczej.

bEDIVevb

5 maja na stronie Radia Maryja pojawiło się oświadczenie w tej sprawie. Zdaniem jej przedstawicieli, postępowanie karne w tej sprawie jest bezpodstawne. W związku z tym można wydrukować odpowiedni dokument, podpisać go i wysłać prosto do Kancelarii prezydenta. Tak zrobiło już ok. 12 tys. osób. Czy Andrzej Duda zainterweniuje w sprawie i wstawi się za fundacją Rydzyka, która nie udostępniła danych z wydatków z publicznych pieniędzy?

Postępowanie karne jest pozbawione jakichkolwiek podstaw formalnych i merytorycznych, a jego jedynym celem jest atak na Ojca dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Ojca Jana Króla CSsR, Panią Lidię Kochanowicz-Mank oraz chęć ich zdyskredytowania w opinii publicznej - zarzuca Fundacja Lux Veritatis.
Odbieramy działania organizacji Watchdog Polska jako formę bezprawnej próby zdyskredytowania i odebrania dobrego imienia i praw podmiotowi katolickiemu, tak aby uniemożliwić prowadzenie ewangelizacji z wykorzystaniem środków społecznego przekazu. Jest to atak na wolność religijną i wolność słowa - informuje w oświadczeniu organizacja.
bEDIVevh
Zobacz także: Wstrząsające słowa abp. Marka Jędraszewskiego. Do Watykanu trafiło pismo
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDIVevC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(49)
Ludzie
3 miesiące temu
W Polsce trochę tępy naród jak można wierzyć rydzykowi .Szatan w szatach Jezusa
Polak
3 miesiące temu
JEZUS PODDAŁ SIE KARZE A JEGO SŁUGA NIE CHCE ?
Wuj Nick
3 miesiące temu
Właśnie dlatego prezydent Duda nie powinien w tej sprawie w ogóle interweniować. Rydzyk chce przede wszystkim ratować swój geszeft w Radiu Maryja, do którego wpływy gotówki w kopertach od emerytów, a z biur i kół RM w całej Polsce to są nieopodatkowane i nieewidencjonowane miliony miesięcznie. Za tą kasę (według reguł do zakonnika należą tylko jego przedmioty osobiste, no więc także koperty, które podburzani emeryci dostarczają mu do ręki) Rydzyk bardzo dobrze opłaca tylko najbardziej zaufanych współpracowników. A przez akcję zapoczątkowaną w Naszym Dzienniku (codzienny druk formularzy do Prezydenta) i nagłaśnianą nieustannie przez Rydzyka w jego radiu - Rydzyk pośrednio chce wyłudzić Order Orła Białego dla siebie. Duda na razie nie dał się nabrać, podpisał tylko wręczoną dziś nagrodę IPN dla m.in. "ojców redemptorystów z Radia Maryja" za pielęgnowanie w audycjach i Parku Pamięci polskiej pamięci historycznej. A ponieważ w piśmie Dudy nazwisko Rydzyka się nie pojawiło, tylko dopiero co zmarłego o. Mariana Sojki, którego wkład w Park Pamięci jest największy, Rydzyk po nagrodę się nie zgłosił, co jest nie do pomyślenia, bo uwielbia wszelkie publiczne okazje, żeby wygłaszać swoje bajduły. Wysłał tylko szeregowego umyślnego.
bEDIVevD
ja
3 miesiące temu
czeba ułaskawić...
wawryk
3 miesiące temu
Pojęcie UCZCIWY CZŁOWIEK w śród kleru, to tak jakby zakazać rządowi pobierać podatki od społeczeństwa. Od prawieków katabasy podatków nie płacą, a daninę obficie zbierają. Nastały czasy, kiedy świadomość obywateli przerosła świadomość katabasów i coraz mniej jest tych, którym można wcisnąć tę ciemnotę i strach przed grzechem.
aza
3 miesiące temu
Niech bronią księży i niech za tym idzie kasa i dziecko. Niech płacą księżom, żeby dymali ich dzieci i wnuki
???
3 miesiące temu
Owsiak też nie ujawnił ksiąg rachunkowych swoich spółek, choć miał taki wyrok sądowy. Choć tak mówi prawo!!! Czemu o2 o tym nie napisze?
Prawda
3 miesiące temu
Komuna mordowała Polaków nie tylko w 56. Rozpoczęła w 1944 aż do 1957. W tym czasie wymordowała prawie milion Polaków. Gdy zamordowano ostatniego Żolnierza Niezłomnego, mordowano bardziej selektywnie. Co kilka lat wybuchały protesty, podczas których komuchy znowu mordowały Polaków. 1956, 1968, 1970, 1974, 1976, 1980, 1981... oto lata które są jednym pasmem zbrodni komunistycznych. A to nie wszystko!!!
ateista
3 miesiące temu
Oszust powinien siedzieć.
POKOmuna
3 miesiące temu
Czy towarzysz pseudo autor wie co to są bojówki?
Nowoczesny
3 miesiące temu
PiS to kradno zloto i wszysko . Niedac im krażc ! Spowrotem wybrac po !
Petern
3 miesiące temu
Widziałem górę listowy na ulicy w Warszawie , ale nie wiedziałem że pod spodem jest pan Prezydent zasypany .
Końradzio
3 miesiące temu
"bojówki"rycyka?, aa czy one(ci trolle) nie są sponsorowane przez moskali? Tak tylko pytam.Mając takiego agenta trzeba go bronić wszystkimi dostępnymi sposobami,nawet tymi "pogardzanymi".tak tylko pytam
bEDIVevv
Pisowiec
3 miesiące temu
No ktoś z prawicy powiedział " uczciwi nie mają się czego bać " to o co kaman panie Rydzyk ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić