"Bojówki" Rydzyka walczą o ojca dyrektora. Duda zasypany listami

66

O. Rydzyk i dwójka jego współpracowników zostało poddanych procesowi karnemu za nie ujawnienie danych publicznych. Wierni chcą bronić ojca dyrektora wysyłając listy do prezydenta.

"Bojówki" Rydzyka walczą o ojca dyrektora. Duda zasypany listami
Tadeusz Rydzyk. (PAP)

Sieć Obywatelska Watchdog w 2016 roku wysłała wniosek do Fundacji Lux Veritatis dotyczący jej wydatków z publicznych pieniędzy. Choć informacja ta zgodnie z prawem powinna zostać upubliczniona, tak się nie stało. Watchdog wstąpiło więc na drogę sądową.

Radio Maryja i Fundacja Lux Veritatis nie daje jednak za wygraną. Za organizacjami, którym patronuje o. Rydzyk wstawiają się nawet politycy. Niestety ich głos nie może się na zbyt wiele zdać. Sądy w Polsce powinny być przecież niezależne od władzy wykonawczej i ustawodawczej.

5 maja na stronie Radia Maryja pojawiło się oświadczenie w tej sprawie. Zdaniem jej przedstawicieli, postępowanie karne w tej sprawie jest bezpodstawne. W związku z tym można wydrukować odpowiedni dokument, podpisać go i wysłać prosto do Kancelarii prezydenta. Tak zrobiło już ok. 12 tys. osób. Czy Andrzej Duda zainterweniuje w sprawie i wstawi się za fundacją Rydzyka, która nie udostępniła danych z wydatków z publicznych pieniędzy?

Postępowanie karne jest pozbawione jakichkolwiek podstaw formalnych i merytorycznych, a jego jedynym celem jest atak na Ojca dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Ojca Jana Króla CSsR, Panią Lidię Kochanowicz-Mank oraz chęć ich zdyskredytowania w opinii publicznej - zarzuca Fundacja Lux Veritatis.
Odbieramy działania organizacji Watchdog Polska jako formę bezprawnej próby zdyskredytowania i odebrania dobrego imienia i praw podmiotowi katolickiemu, tak aby uniemożliwić prowadzenie ewangelizacji z wykorzystaniem środków społecznego przekazu. Jest to atak na wolność religijną i wolność słowa - informuje w oświadczeniu organizacja.
Zobacz także: Wstrząsające słowa abp. Marka Jędraszewskiego. Do Watykanu trafiło pismo
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić