Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Bon turystyczny 500 plus na wakacje zostanie rozszerzony. Kto go dostanie?

34

Bon turystyczny będzie rozszerzony. Dla kogo przewidziano 500 plus na wakacje? Od kiedy będzie obowiązywał bon turystyczny?

Bon turystyczny 500 plus na wakacje zostanie rozszerzony. Kto go dostanie?
Bon turystyczny 500 plus na wakacje (Pixabay)

Bon turystyczny rozszerzony. Dla kogo 500 plus na wakacje?

Bon turystyczny 500 plus na wakacje dodatkowo zostanie przyznany na dzieci rodziców pracujących za granicą. W środę 15 lipca Sejm przyjął niektóre poprawki Senatu do zaproponowanej przez Prezydenta RP ustawy o Polskim Bonie Turystycznym.

Dla kogo bon turystyczny? Jak informuje PAP, najważniejszą poprawką, na którą zgodził się Sejm, jest rozszerzenie beneficjentów bonu turystycznego o dzieci rodziców, którzy pracują za granicą i pobierają tam zasiłki na dzieci wyższe niż 500 zł. W ten sposób, dzięki wprowadzonej zmianie, bonem turystycznym objętych zostanie dodatkowe 150-200 tys. dzieci.

Bon turystyczny 500 plus na wakacje będzie obowiązywał na każde dziecko w rodzinie. W przypadku dziecka niepełnosprawnego będzie to 1000 zł. Bon będzie można uzyskać niezależnie od dochodu.

Bon turystyczny 500 plus na wakacje. Od kiedy będzie obowiązywał?

Po tym jak Sejm przegłosował część poprawek Senatu, ustawa o Polskim Bonie Turystycznym trafi do podpisu Prezydenta RP. Jeśli nie pojawią się żadne dodatkowe komplikacje, ustawa wejdzie w życie końcem lipca 2020.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić