A. M. | 

Seniorzy nie otrzymają bonu turystycznego. Sejm odrzucił poprawki

18

W środę odbyło się w Sejmie głosowanie w sprawie ustawy o bonie turystycznym. Posłowie odrzucili część poprawek Senatu. Nie skorzystają m.in. seniorzy.

Seniorzy nie otrzymają bonu turystycznego. Sejm odrzucił poprawki
Seniorzy nie otrzymają bonu turystycznego. Sejm odrzucił poprawki Senatu (Getty Images)

Nowa ustawa dotyczy bonu turystycznego. Ma on stanowić wsparcie finansowe dla rodzin oraz branży turystycznej, która ucierpiała w wyniku kryzysu związanego z pandemią COVID-19. Na każde dziecko przysługiwać będzie bon o wartości 500 złotych, który rodzina będzie mogła wykorzystać, by sfinansować usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w kraju.

Zakończyły się prace nad ustawą. Zaproponowane przez Senat poprawki zakładały między innymi rozszerzenie bonu o emerytów i rencistów. Sejmowa większość zagłosowała jednak przeciwko, co zarekomendowała sejmowa komisja rodziny.

Posłowie przychylili się do niektórych propozycji Senatu. Do tej pory zapisy wykluczały dzieci, których rodzice pracują za granicą. Dzięki poprawce zaproponowanej przez wicemarszałka Senatu Marię Koc, bon będzie przysługiwać na wszystkie polskie dzieci, których rodzice pracują na terenie Unii Europejskiej.

Zobacz także: Bon turystyczny nie dla emerytów. "Nie było już potrzeby mobilizowania elektoratu”
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić