Kosma Szczepaniak| 

Kontrowersyjne wydanie "Wiadomości". TVP oskarża o "medialny atak na Andrzeja Dudę"

198

Wiele kontrowersji wzbudziło poniedziałkowe wydanie "Wiadomości". Jeden z materiałów poświęcony był nagonce medialnej na Andrzeja Dudę. Stacjom telewizyjnym oraz redakcjom zarzucano manipulację swoimi widzami w trakcie kampanii wyborczej.

Kontrowersyjne wydanie "Wiadomości". TVP oskarża o "medialny atak na Andrzeja Dudę"
Telewizja Polska zarzuca innym mediom propagandę oraz manipulację (Materiały prasowe)

Materiał pojawił się w wieczornym wydaniu "Wiadomości" na antenie Telewizji Polskiej w poniedziałek, 13 lipca. Zatytułowany był "Medialny atak na prezydenta Dudę" i poświęcony był w całości działaniom innych stacji telewizyjnych oraz redakcji gazet, które stawiały Andrzeja Dudę w złym świetle.

Program był prowadzony przez dziennikarkę TVP, Danutę Holecką. Wspominała ona, że była to najdłuższa i najbardziej brutalna kampania wyborcza w historii Polski. Dodała jednocześnie, że prezydent Andrzej Duda był atakowany na "wszystkie możliwe sposoby medialnymi kłamstwami oraz manipulacjami".

Medialna nagonka na Dudę. TVP na straży rzetelności?

W trakcie filmowego materiału, media takie jak "Fakt" czy "Gazeta Wyborcza" są atakowane za przedstawianie krzywdzących informacji o Andrzeju Dudzie. Lektor wspomina o kontrowersyjnej okładce tabloidu, która nawiązywała do ułaskawienia pedofila przez prezydenta. "Na finiszu kampanii puściły już wszystkie hamulce" - słyszymy w materiale.

Gdyby nie TVP i odporność psychiczna dziennikarzy, Andrzej Duda by nie wygrał. I o to chodziło w tych wszystkich atakach na Telewizję Polską, żeby mieć możliwość bezkarnego manipulowania na całym społeczeństwie, żeby nie było kanałów, którymi idą sprostowania, którymi idą prawdziwe informacje - przekonywał z kolei Jacek Karnowski z "Sieci".
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić