BOB| 
aktualizacja 

Boże Narodzenie 2020. Czy będą nowe obostrzenia? Rzecznik rządu komentuje

5

Jak spędzimy tegoroczne Święta Bożego Narodzenia? Polacy obawiają się, że obowiązujące obostrzenia zostaną dodatkowo zaostrzone. Mamy jednak dobrą wiadomość.

Boże Narodzenie 2020. Czy będą nowe obostrzenia? Rzecznik rządu komentuje
Czy będą nowe obostrzenia na Boże Narodzenie 2020? (123RF)

Za niewiele ponad tydzień zasiądziemy przy wigilijnym stole. Boże Narodzenie 2020 jednak będzie inne niż dotychczas. Wszystko przez pandemię koronawirusa i wprowadzone w całym kraju obostrzenia.

Boże Narodzenie 2020. Jakie obostrzenia?

W tej chwili wiadomo, że podczas świąt będzie mogło być tylko pięć osób spoza danego gospodarstwa domowego. Krążą jednak plotki, że rząd może zaostrzyć obostrzenia. Mówiło się m.in. o ograniczeniu w przemieszczaniu się w okresie świąteczno-noworocznym.

Głos w tej sprawie zabrał rzecznik rządu. Piotr Mueller uspokoił, że w tej chwili nie ma przesłanek, aby wprowadzić kolejne obostrzenia na święta.

- Na rządowych zespołach zarządzania kryzysowego nie ma omawianych wariantów zaostrzenia obostrzeń przed świętami Bożego Narodzenia. Ten scenariusz, który został przedstawiony jakiś czas temu, jest realizowany, czyli do świąt i włącznie z nimi aktualne obostrzenia będą obowiązywać, chyba że z jakiegoś powodu sytuacja się pogorszy i trzeba będzie podjąć inną decyzję - powiedział Mueller w Polsat News.
Zobacz także: Limit osób na Wigilii. Prof. Simon ostro

Wygląda więc na to, że obostrzenia się nie zmienią. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w przypadku dużego wzrostu zakażeń w najbliższych dniach rząd może zmienić zdanie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić