aktualizacja 

Koronawirus. Zakaz przemieszczania się w Święta? Polacy zabrali głos

56

Ilu Polaków uważa, że rząd powinien wprowadzić zakaz przemieszczania się w święta, a także tuż przed nimi? Okazuje się, że aż czterech na dziesięciu. Jest też wielu przeciwników takiego rozwiązania.

Koronawirus. Zakaz przemieszczania się w Święta? Polacy zabrali głos
Zakaz przemieszczania się podczas świąt? (Pixabay)

Ciekawe wyniki przyniósł ogólnopolski sondaż opinii publicznej wykonany przez UCE RESEARCH i SYNO Poland. Okazuje się, że aż 40 proc. Polaków twierdzi, że rząd powinien wprowadzić zakaz przemieszczania się przed Bożym Narodzeniem i w trakcie świąt.

52 proc. Polaków sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu. 8 proc. natomiast nie ma zdania w tej kwestii.

Zakaz przemieszczania się w święta? Ekspert analizuje wyniki sondażu

Na podstawie wyników tego sondażu można ocenić, że Polacy są dość podzieleni. Nie mówią jednym głosem w sprawie przemieszczania się podczas świąt.

Te wyniki na pewno pokazują społeczną niepewność. Z przerażeniem z dnia na dzień obserwujemy utratę wydolności systemu służby zdrowia. Mamy ogromną drugą falę zachorowań na COVID-19, a także setki zgonów. Widać więc, że 40 proc. osób bardzo się boi i uważa, że Boże Narodzenie tylko pogorszy sytuację. A przecież wiemy już też z różnych badań, że spotkania rodzinne są źródłem zwiększonej transmisji wirusa - mówi dr Paula Pustułka z Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS, cytowany przez finanse.wp.pl za MondayNews.

Inny ekspert uważa z kolei, że odsetek zwolenników zakazu może być lekkim zaskoczeniem. Dlaczego? Ma to związek z tym, że Polacy z reguły nie chcą niczego sobie ograniczać.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić