Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Koronawirus. Zakaz przemieszczania się w Święta? Polacy zabrali głos

38
Podziel się:

Ilu Polaków uważa, że rząd powinien wprowadzić zakaz przemieszczania się w święta, a także tuż przed nimi? Okazuje się, że aż czterech na dziesięciu. Jest też wielu przeciwników takiego rozwiązania.

Koronawirus. Zakaz przemieszczania się w Święta? Polacy zabrali głos
Zakaz przemieszczania się podczas świąt? (Pixabay)

Ciekawe wyniki przyniósł ogólnopolski sondaż opinii publicznej wykonany przez UCE RESEARCH i SYNO Poland. Okazuje się, że aż 40 proc. Polaków twierdzi, że rząd powinien wprowadzić zakaz przemieszczania się przed Bożym Narodzeniem i w trakcie świąt.

52 proc. Polaków sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu. 8 proc. natomiast nie ma zdania w tej kwestii.

Zakaz przemieszczania się w święta? Ekspert analizuje wyniki sondażu

Na podstawie wyników tego sondażu można ocenić, że Polacy są dość podzieleni. Nie mówią jednym głosem w sprawie przemieszczania się podczas świąt.

Te wyniki na pewno pokazują społeczną niepewność. Z przerażeniem z dnia na dzień obserwujemy utratę wydolności systemu służby zdrowia. Mamy ogromną drugą falę zachorowań na COVID-19, a także setki zgonów. Widać więc, że 40 proc. osób bardzo się boi i uważa, że Boże Narodzenie tylko pogorszy sytuację. A przecież wiemy już też z różnych badań, że spotkania rodzinne są źródłem zwiększonej transmisji wirusa - mówi dr Paula Pustułka z Instytutu Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS, cytowany przez finanse.wp.pl za MondayNews.

Inny ekspert uważa z kolei, że odsetek zwolenników zakazu może być lekkim zaskoczeniem. Dlaczego? Ma to związek z tym, że Polacy z reguły nie chcą niczego sobie ograniczać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
gość
rok temu
Tylu przemądrzałych... nie chcesz nie wychodź z domu, ani przed świętami ani w świętach ani po świętach. Ja wychodzę, kiedy chcę i dbam o dystans, maskę i higienę
Strychu
rok temu
Święta ku czci żydowskiego boga powinny być zakazane w Europie.
Romuald
rok temu
Najlepiej zakazać wszystkiego łącznie z oddychaniem...
Proste
rok temu
Ludzie nie są temu winni, że ich rząd, którego wybrali, ich oszukuje.
Dyb
rok temu
Polskę sprzedali panowie w za ciasnych beretach, którzy pod zmienionymi nazwiskami są na szczycie władzy. Na naszych oczach tworzy się państwo Polin.
Takisam
rok temu
Ciekawy świat się zrobił.. Nie jestem żadnym spikowczem, ale ostatnie ruchy rządów świata są bardzo,bardzo dziwne..
Jkl
rok temu
Zakazują spotkań w Boże Narodzenie, a Chanuka odbywa się bez przeszkód nawet w Sejmie. Domyślacie się już w czyich rekach jest nasz kraj?
czarny
rok temu
Widujemy się z bliskimi prawie codziennie , ale to na święta chcą wprowadzić jakiś chory zakaz. Nie wiem kto robi te sondaże ale nijak się one mają z rzeczywistością. Każdy zdrowo myślący i odpowiedzialny obywatel jeżeli zauważy że jest chory to zostaje w domu i niepotrzebne mu są jakieś zakazy. Nasz rząd jak ZOMO najpierw coś powie a potem się zastanawia czy to ma jakiś sens
Tomek
rok temu
Galerie otwarte, kościołów w ogole nie zamykali, w autobusach tłok. Na grzyba wprowadzać tego typu zakaz, który i tak masa ludzi złamie.
Tak myślę
rok temu
Najbardziej za zakazem są pozbawione asertywności starsze panie domu, którym nie chce się przygotowywać kolacji wigilijnej, ale nie wiedzą, jak przekazać to rodzinie.
Kapelan
rok temu
Na okres swiat powinno zamknac sie koscioly, sklepy, wszystko! Na ulice powinny wyjechac czolgi, wyjsc zolnierze, policjanci, i by przestrzegac wprowadzonej godziny policyjnej 24 godzinnej bez wyjatkow!! Amen.
O2.
rok temu
Nie straszcie ludzi!!!nic takiego nie bedzie
hela
rok temu
zakazy są po to by głupi ludzie w sejmie mogli udawać obytych i wydawać zakazy mądremu społeczeństwu
Święta
rok temu
Strajkować wolno to swięta bedę miał jakie chcę...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić