Brak słów. Pokazał, czego dopuszczają się Rosjanie

Od początku wojny w Ukrainie Rosjanie i ich sojusznicy dopuszczali się niszczenia magazynów z żywnością. Teraz poszli o krok dalej i z premedytacją podpalają pola uprawne. To zmusza ukraińskich żołnierzy, żeby już nie tylko chronili ludność, lecz także – zbiory.

Brak słów. Pokazał, czego dopuszczają się Rosjanie
Rosjanie celowo niszczą uprawy ukraińskich rolników. To kolejny przykład bestialstwa okupanta (Twitter)

Doniesienia na temat niszczenia magazynów z żywnością znalazły potwierdzenie w analizie Komisji Europejskiej. W rezultacie mieszkańcy ogarniętych wojną obszarów byli zmuszeni do polegania na produktach z dostaw humanitarnych.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie niszczą pola uprawne

Przed wybuchem wojny w Ukrainie kraj ten był popularnie nazywany "spichlerzem Europy". Jak podkreśla "Forbes," stamtąd pochodziły m.in. surowce spożywcze, pasze czy nawozy, które importowali tylko mieszkańcy kontynentu, lecz także innych części świata, np. Egipcjanie.

Bestialskie postępowanie Rosjan wobec ukraińskich rolników nagłośnił Anton Heraszczenko. Były wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy poinformował za pośrednictwem Twittera, że okupanci celowo ostrzeliwują pola pszenicy amunicją zapalającą.

Armia rosyjska celowo ostrzeliwuje pola pszenicy amunicją zapalającą. Teraz ukraińskie wojska muszą nie tylko walczyć z siłami wroga, lecz także chronić zbiory – napisał Anton Heraszczenko na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Od początku wojny ukraińscy rolnicy nie są w stanie zajmować się uprawą zbóż i innych płodów rolnych. Wielu z nich było zmuszonych uciec za granicę lub wstąpiło do armii, aby walczyć z najeźdźcą. Inni nie mogą siać ani pielęgnować roślin, ponieważ ich pola leżą na obszarach, gdzie toczą się walki.

Zobacz także: Zobacz też: Kontrowersyjny ambasador zostanie w Polsce? Odpowiedź z MSZ
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić