Brutalne pobicie kierowcy autobusu. Nagranie z Poznania

117

Dramatyczne sceny rozegrały się w zeszłą środę w autobusie linii 169 w Poznaniu. Dwaj pijani pasażerowie dotkliwie pobili kierowcę. Wcześniej mieli wulgarnie zaczepiać innych podróżnych. Funkcjonariusze z Wielkopolski zatrzymali jednego z podejrzanych.

Brutalne pobicie kierowcy autobusu. Nagranie z Poznania
Kierowca autobusu w Poznaniu został pobity przez dwóch pijanych pasażerów. Policja opublikowała nagranie z monitoringu (Facebook, Twitter)

Brutalne pobicie kierowcy autobusu 169 miało miejsce w środę wieczorem na poznańskich Naramowicach. Około godz. 18 dwaj pijani mężczyźni wywołali awanturę w pojeździe. Jeden z pasażerów poprosił kierującego o interwencję.

Kierowca próbował uspokoić agresorów. Ostrzegł ich, że wezwie policję. Wtedy napastnicy go zaatakowali.

Około godziny 18 policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu kierowcy autobusu miejskiego. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło na trasie linii 169, między ulicami Sarmacką a Łużycką – powiedziała w rozmowie z Interią rzecznik poznańskiej policji Marta Mróz.

Policja publikuje nagranie. "Ustalamy drugiego napastnika"

Poszkodowany musiał zostać przetransportowany do szpitala. Groźny incydent zarejestrowała kamera zamontowana w pojeździe. Na filmie widać, jak napastnicy okładają kierowcę pięściami po głowie.

Nie ujdzie im to płazem – napisał w czwartek rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, publikując nagranie.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

W czwartek po godz. 18 Borowiak poinformował, że jeden z podejrzanych znalazł się już w rękach policji. Zatrzymali go policjanci z komendy Poznań Północ.

Ustalamy drugiego napastnika – podkreślił rzecznik.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pobicie kierowcy w Poznaniu. "Szacunek i wsparcie"

O wydarzeniu na swoim profilu w mediach społecznościowych poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu. Podkreślono, że wydarzenie "wstrząsnęło" firmą. Kierowcy zaoferowano także wszelką możliwą pomoc.

Współpracujemy z policją, wierząc, że sprawcy zostaną szybko ustaleni i zatrzymani. Dziękujemy za słowa wsparcia – są dla nas bardzo ważne – napisał przewoźnik.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Głos w sprawie zabrał również prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Ocenił, że kierowcy należy się "szacunek i wsparcie".

Za to, że nie pozostał obojętny i w sposób zdecydowany zareagował na krzywdę drugiego człowieka, płacąc za to wysoką cenę. Policja szuka sprawców. Liczę, że zostaną szybko namierzeni i poniosą dotkliwą karę – stwierdził polityk.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Obejrzyj także: Wypadek na DK86 pod Tychami. Tir wylądował w rowie

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić