Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Brutalnie szczery Paweł Kukiz: "Mogę być i narzędziem Kaczyńskiego"

66
Podziel się

Paweł Kukiz pojawił się w Polsat News, gdzie pytano go m.in. o głosowanie na Lidię Staroń. Polityk powiedział, że zagłosował na kandydatkę PiS, ponieważ poprosił go o to Jarosław Kaczyński. Wyznał również, że dla Polski jest gotowy na wszystko, także bycie "narzędziem Kaczyńskiego".

Brutalnie szczery Paweł Kukiz: "Mogę być i narzędziem Kaczyńskiego"
Paweł Kukiz: "Mogę być i narzędziem Kaczyńskiego" (PAP)
bEILPpph

Paweł Kukiz nie boi się krytyki za pakt z Jarosławem Kaczyńskim. W Polsat News powiedział wprost, że zagłosował za kandydaturą Lidii Staroń, ponieważ poprosił do o to prezes PiS. Czy nie czuje się narzędziem w rękach Kaczyńskiego?

Mogę być i narzędziem. Ja dla Polski jestem w stanie zrobić absolutnie wszystko – odpowiedział krótko Kukiz.
bEILPppj

Kukiz wyjaśnił, że sprawy personalne są przedmiotem umowy, tak jak sprawy Nowego Ładu i postulatów Kukiz'15. Zaznaczył, że jeśli PiS nie poprze ustawy antykorupcyjnej autorstwa Kukiz'15, to nie będzie poparcia Kukiza dla Nowego Ładu.

Kukiz zaprzeczył jednak, by był zauroczony Jarosławem Kaczyńskim

Tu nie chodzi o żadne zauroczenia. Partii władzy potrzebne są głosy, mnie jest potrzebna partia władzy, partia która jest władna wprowadzić moje postulaty. Nie mam na tyle siły, nie mam pieniędzy, subwencji, nie mam mediów, nie mam instrumentów, by samodzielnie postulaty ustrojowe wprowadzić, a partia władzy jest na musie - powiedział Paweł Kukiz.
bEILPppp

Czy alians z PiS to "łabędzi śpiew" Kukiza jako polityka? Odpowiedział, że jeśli uda się wprowadzić w życie postulaty jego ugrupowania, to "daj panie Boże", by to była końcówka jego kariery politycznej, ponieważ chce wrócić do normalnego życia.

Jeżeli nie wprowadzimy tych wszystkich postulatów to na pewno nie będzie to moja ostatnia kadencja w Sejmie. Ale jeżeli zobaczę, że nie ma jakichkolwiek szans na ich realizację, to wtedy nie chcę być w tym Sejmie, po co - podkreślił Kukiz.

Głosy posłów Kukiza oraz kilku członków Konfederacji zapewniły powołanie kandydatki PiS na RPO. Dzięki nim Jarosław Kaczyński mógł obejść się bez wsparcia Gowina. Staroń otrzymała 231 głosów. Teraz jej kandydaturę musi poprzeć Senat. W sumie w głosowaniu wzięło udział 455 posłów. Na Marcina Wiącka zagłosowało 222 parlamentarzystów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEILPppK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(66)
mathias31 ks ...
2 miesiące temu
Wez chlopie gitarę i idz na ulicę pograj , tam jest twoje miejsce a nie w polityce.
socjolog
2 miesiące temu
Jakie to szczęście nie być podłym człowiekiem robiącym z gęby cholewę. Nie ma gorszej rzeczy niż zdrada własnych idei.
Anka
2 miesiące temu
Kukiz... mogę być narzędziem a został przedmiotem jednorazowego użytku jak ta rolka wisząca w toalecie.DNO!!!!
bEILPppL
Edyta
2 miesiące temu
Człowiek ma wstyd Kukiz pokazał ze do społeczeństwa człowieczeństwa się nie nadaje ! Rozczarowanie i wstyd
Polak
2 miesiące temu
kukiz... Żenada
nMNr
4 miesiące temu
Żeby wspierać PiS, który tyle w Polsce zniweczył, tak zniszczył potencjał tego kraju? A rozdają pijakom tylko dla władzy. Kosztem innych dziedzin jak np. onkologia. Jest Pan Zdrajcą Panie Kukizie. Po co to Pan?
nMNr
4 miesiące temu
Żeby wspierać PiS, który tyle w Polsce zniweczył, tak zniszczył potencjał tego kraju? A rozdają pijakom tylko dla władzy. Kosztem innych dziedzin jak np. onkologia. Zdrajcą jest pan Panie Kukizie. Po co to Pan?
nMNr
4 miesiące temu
Żeby wspierać PiS, który tyle w Polsce zniweczył, tak zniszczył potencjał tego kraju? A rozdają pijakom tylko dla władzy. Kosztem innych dziedzin jak np. onkologia. Zdrajcą jest pan Panie Kukizie. Po co to Pan?
nork
4 miesiące temu
Kaczyński już go wykorzystał i ośmieszył każąc głosować na Staroń.
Kreska
4 miesiące temu
Kukiz to najbardziej żałosna postać polskiej polityki. Za poselską emeryturę sprzeda się nawet diabłu. Niestety, wśród muzyków i teksciarzy często trafiają się oszuści, którym zależy na popularności zdobytej w celu uzyskania pozycji społecznej oraz bezpieczeństwa finansowego. W ludziach takich jak Kukiz wszystko jest fałszem a ich egoizm sięga szczytów. Nie pierwszy raz osoby ze środowiska rzekomo artystycznego prezentują Polakom swoją małość i brak skrupułów. W każdym pokoleniu pojawia się taki nędzny robal. Kto ich popiera? Ludzie tak samo pozbawieni sumienia. Jak się spojrzy na wielbicieli Kukiza, to widać że jest ich w tym pokoleniu całkiem sporo. Mamy takich polityków na jakich zasługujemy.
Jack
4 miesiące temu
Dla Polski trzeba doprowadzić do przedterminowych wyborów,
szpila
4 miesiące temu
Typowy karierowicz a dla Polski zrob jedno zajmij się malowaniem !
Vlady
4 miesiące temu
Dla kasy grajku, dla kasy! To się nazywa prostytucja polityczna, panie KUKIZ! Albo dosadniej!
bEILPppD
Upadek
4 miesiące temu
Dla kasy Kukiz, dla kasy…
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić