Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Syn biznesmena nie odpowie za pobicie operatora TVP. Poseł PiS oburzony wyrokiem

184
Podziel się

Sąd Rejonowy w Gdyni umorzył postępowanie karne wobec Aleksandra K., syna znanego biznesmena Ryszarda Krauzego. Wyrokiem oburzony jest poseł PiS Kacper Płażyński, który wysłał w tej sprawie pismo do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Syn biznesmena nie odpowie za pobicie operatora TVP. Poseł PiS oburzony wyrokiem
Syn biznesmena zaatakował operatora TVP (Twitter, Jarek Olechowski)
bEUIYkWd

Sąd Rejonowy w Gdyni umorzył na okres trzech lat próby postępowanie karne wobec syna biznesmena Aleksandra K. Jest on oskarżony o zaatakowanie trzech członków ekipy TVP. 31-latek uderzył operatora pięścią, a gdy ten upadł, kopnął go w głowę.

Podczas okresu próby syn Ryszarda Krauzego będzie pod dozorem kuratora sądowego. Jak podkreśla PAP, choć wyrok nie jest prawomocny, to zarówno prokurator, jak i dwóch pokrzywdzonych nie sprzeciwili się wnioskowi obrońcy oskarżonego o warunkowe umorzenie postępowania.

bEUIYkWf

Poseł PiS pisze do Ziobry w sprawie syna biznesmena

Decyzją sądu oburzony jest poseł PiS Kacper Płażyński. Powiedział, że ekipy TVP nie wpuszczono do sądu na ogłoszenie wyroku, powołując się na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Polityk wysłał w tej sprawie pismo do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, prosząc o "pilne przeprowadzenie kontroli" w gdyńskim sądzie.

Ja, jako adwokat, rozmawiałem z kolegami adwokatami i komentowaliśmy łagodność tego wyroku. Ja i moi koledzy nie mamy wątpliwości: że gdyby dotyczyło to szarego Kowalskiego, to żaden wyrok warunkowo umarzający postępowanie by po prostu nie zapadł. Moim zdaniem, to kolejny przykład tego, że w Polsce silni, potężni, wpływowi z tzw. plecami osiągają często w polskich sądach wyroki łagodniejsze - powiedział we wtorek poseł PiS.
bEUIYkWl
Ten wyrok zapisze się w historii polskiego sądownictwa (...) Zapisze się jako wyrok, który łamie te naczelne zasady demokracji i sprawiedliwości. Za taki czyn raczej standardem są "zawiasy", jeżeli nawet nie bezwzględne pozbawienie wolności. (...) Ja domyślam się, dlaczego wtedy ekipy TVP nie wpuszczono do budynku. Nie wpuszczono ich do budynku, żeby uniknąć wstydu. Bo ten wyrok to jest kolejny przykład wstydu polskiego wymiaru sprawiedliwości - dodał Płażyński.

Do zdarzenia doszło 15 października ubiegłego roku przed domem biznesmena Ryszarda Krauzego na Kamiennej Górze w Gdyni. Biznesmen razem z Romanem Giertychem zostali zatrzymani pod zarzutem działania na szkodę spółki Polnord, z której mieli wyprowadzić 90 mln zł. Agenci CBA przeszukiwali willę Krauzego, a ekipa TVP Gdańsk relacjonowała okoliczności zatrzymania. Wówczas syn biznesmena miał zaatakować dziennikarzy.

Zobacz także: Karetką na sygnale przez centrum miasta. Funkcjonariusze nie dali się nabrać

bEUIYkWm
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUIYkWG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(184)
Gosc
6 miesięcy temu
Skoro prawo nie jest równe dla wszystkich czyli nie obowiązuje
few
6 miesięcy temu
to kolejny przykład tego, że w Polsce silni, potężni, wpływowi z tzw. plecami osiągają często w polskich sądach wyroki łagodniejsze - powiedział we wtorek poseł PiS. - TO KOLEJNY PRZYKLAD TEGO, ZE PIS NIE ZROBIL NIC W TYM KIERUNKU, JEDYNIE KOLESIOSTWO DOSTALO ROBOTE!
kocia
6 miesięcy temu
zalatwił sprawę po męsku ,tak powinno być ,a z tym tytułem operatora to lekka przesada
bEUIYkWH
gość
6 miesięcy temu
Zjednoczona Prawica potrzebuje CHŁOPA z JAJAMI, który nie będzie się bał egzekwować sprawiedliwość od niesprawiedliwych SĘDZIÓW.
umu
6 miesięcy temu
Przestępcy powinni zawsze ponieść karę- zarówno ci bogaci, czy ci biedni, jak również i ci sprawujący władzę w państwie. Polska nierządem stoi, a to było już przyczyną upadku państwa w XVIII wieku.
seba
6 miesięcy temu
to są elity trójmiejskiego Palermo mają swoich w sądach mieliście przykłady z gdańska , sopotu, gdyni itd. , jak się nazywa ta perełka tzn psudosędzia
cierpliwy
6 miesięcy temu
Czekamy teraz na piosenkę Kazika w tej sprawie.
ŻenaDA
6 miesięcy temu
Nieźle... nawet pospolici (choć bogaci) bandyci śmieją się rządzącym w twarz.
stojąca
6 miesięcy temu
koperta była napewno!!!
rozliczyć cas...
6 miesięcy temu
tamten z komuszej tvp kurskiego był ,,jakos go nie żałuje
Luskow
6 miesięcy temu
Może miał pomroczność jasną ?
Hahaha
6 miesięcy temu
Nie skazali syna milionera ??? Naprawdę ??? Nie może być ...
Szwejk
6 miesięcy temu
PiS jest najbliżej Boga, miłości bliźniego, miłosierdzia, więc wybaczcie bliźniemu swemu, jak wybaczył Jezus swym oprawcom. Nie pisał listów, wybaczył. Nie chodzilo się na religię, czy co?
bEUIYkWz
Gregor filozo...
6 miesięcy temu
Oczywiście przeciętny Kowalski byłby przez pana Płażyńskiego pominięty. Bo pan Płażyński lubi uprawiać politykę na taniej sensacji. Jak było to wszyscy wiedzą. Bić nikt nikogo nie powinien, ale TVP dziennikarzy nie posiada, bo to są członkowie partii, a nie dziennikarze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić