Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Brytyjczycy wylegli na plaże. To skandal, co po sobie zostawili

25

Plaża w Bournemouth została zasypana 41 tonami odpadów. Szacuje się, że w ostatnich dniach nad wodą bawiło się łącznie około 500 tys. osób. Nikt nie przestrzegał zasad, które wciąż obowiązują ze względu na epidemię koronawirusa.

Brytyjczycy wylegli na plaże. To skandal, co po sobie zostawili
(Getty Images)

Plaża w Bournemouth została zaśmiecona i zniszczona przez tłumy, które bawiły się tam w ciągu ostatnich dwóch dni. Lokalne władze szacują, że mogło się tam pojawić nawet 500 tys. osób, które zostawiły po sobie góry odpadów.

Na 19-kilometrowym odcinku plaży zebrano 41 ton śmieci. Plastikowe butelki, torby po jedzeniu i butelki po alkoholu wciąż są usuwane przez wolontariuszy. Rada miasta planuje wprowadzenie szeregu dodatkowych ograniczeń i zasad. Rozważane jest także całkowite zamknięcie plaży.

W trakcie dwóch dni policja wypisała ponad tysiąc mandatów. Prawie żaden plażowicz nie przestrzegał ograniczeń, które wciąż obowiązują ze względu na epidemię koronawirusa. Doszło także do wielu bójek, kradzieży i drobnych przestępstw.

Zobacz także: Siatkówka. Martyna Łukasik: Plaża to nasz powrót do siatkówki. To doskonałe wprowadzenie
Jesteśmy absolutnie przerażeni tym, co zobaczyliśmy na naszych plażach, szczególnie w Bournemouth i Sandbanks w ciągu ostatnich 24–48 godzin. Nieodpowiedzialne zachowanie tak wielu ludzi jest po prostu szokujące. A my staramy się robić wszystko, zapewniając wszystkim bezpieczeństwo – powiedziała DailyMail Vikki Slade, z rady Bournemouth, Christchurch i Poole.

W Wielkiej Brytanii podobnie jak w pozostałych krajach Europy są znoszone ograniczenia. Większość kraju na nowo otworzyła puby, restauracje czy salony kosmetyczne. Eksperci przestrzegają, że to może być przedwczesny ruch. Tylko wczoraj w Wielkiej Brytanii przybyło ponad tysiąc chorujących, a zmarło kolejne 149 osób.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić