Trafił do dubajskiego więzienia. Wyjawił, co tam przeżył. Przerażające

55

Leon Cullen ma na koncie handel kokainą i bronią. Żeby uciec przed funkcjonariuszami brytyjskiej policji, zdecydował się na opuszczenie kraju. Na swoje nieszczęście został zatrzymany w Dubaju. Jego wspomnienia z tamtejszego więzienia budzą grozę.

Trafił do dubajskiego więzienia. Wyjawił, co tam przeżył. Przerażające
Leon Cullen przeszedł w więzieniu koszmar. Brytyjczyk regularnie doświadczał ataków fizycznych, m.in. ze strony strażników. (Getty Images, Peter Macdiarmid/Staff)

Według ustaleń The Mirror Leon Cullen został aresztowany 3 stycznia 2020 roku. Zanim przyjechał do Dubaju, Brytyjczyk ukrywał się w Tajlandii oraz Hiszpanii. Cullen przebywał w celi razem z 50 innymi osadzonymi.

Koszmar w więzieniu w Dubaju. Brytyjczyk był bity przez strażników

Jak relacjonował Oliver Cook, adwokat Cullena, tuż po zabraniu do więzienia jego klient został pobity przez współosadzonych. Mimo że padł ofiarą brutalnego ataku, strażnicy zmusili go do spędzenia z oprawcami kilku kolejnych dni.

Pozostawiono go na wiele dni w ciemnym pokoju z kapturem na głowie. Był przetrzymywany w celi z 50 innymi osadzonymi – wyjaśnił Oliver Cook (The Mirror).
Zobacz także: Zobacz też: Tunel pod więzieniem w Peru. Niepokojące odkrycie policji

Oliver Cook był ofiarą nie tylko współosadzonych, lecz także samych strażników. Jak zeznał jego obrońca w Sądzie Cywilnym i Rodzinnym w Liverpoolu, pracownicy więzienia regularnie stosowali wobec Brytyjczyka przemoc fizyczną, golili mu głowę, a także zmuszali do noszenia tradycyjnych szat i sandałów.

Brytyjczyk nie miał dostępu do podstawowych artykułów higienicznych. Ponieważ nie otrzymał pasty do zębów, był zmuszony myć zęby mydłem. Warunki panujące w więzieniu w Dubaju okazały się na tyle dotkliwe, że Leon Cullen starał się o ekstradycję do ojczyzny.

Musiał myć zęby mydłem. Już po aresztowaniu przez jakiś czas próbował dokonać ekstradycji do Wielkiej Brytanii. (...) Nikt nie powinien być tak traktowany - bez względu na to, jakie przestępstwo popełnił – dowodził Oliver Cook w Sądzie Cywilnym i Rodzinnym w Liverpoolu.

Ostatecznie w lutym 2021 roku Leon Cullen został ekstradowany do Wielkiej Brytanii. 33-latek usłyszał wyrok 22 i pół roku pozbawienia wolności. Cullen przyznał się do zarzutów przewodzenia gangowi narkotykowemu oraz do sprzedawania broni palnej.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić