o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
BA
|

Modelki z balkonu w Dubaju przemówiły. W więzieniu przeżyły koszmar

388
Podziel się

Uczestniczki sesji zdjęciowej na balkonie w Dubaju wyszły z aresztu i wracają na Ukrainę, skąd pochodzą. W mediach społecznościowych wyglądają na szczęśliwe. "Najważniejsze, że jesteśmy zdrowe" - mówią. Teraz mają 5-letni zakaz wjazdu na teren Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Modelki z balkonu w Dubaju przemówiły. W więzieniu przeżyły koszmar
Modelki z nagiej sesji zdjęciowej są w drodze na Ukrainę. (Instagram)
bDXFTAuZ

Ukraińskie MSZ i ambasada tego kraju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich poinformowały, że modelki opuściły już areszt i mają nakaz powrotu na teren ZEA w ciągu najbliższych 5 lat, tj. do 2026 roku. Mają też zapłacić ok. 1300 dolarów kary (ok. 4,9 tys. zł).

Na nagraniu, które udostępniła na Instagramie jedna z modelek, widać kilka dziewczyn przed wejściem do samolotu ukraińskich linii lotniczych w Dubaju.

Żegnaj, Dubaju! Nie powiem, że czujemy się dobrze. Ale najważniejsze, że jesteśmy całe i zdrowe - mówią dziewczyny na nagraniu.
bDXFTAvb

"Koszmar" w więzieniu

Jedna z modelek, 19-letnia Julia Uljanoczkina, ujawniła szczegóły na temat tego, jak wyglądał ich areszt w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przebywanie w więzieniu nazwała "koszmarem". Inne modelki twierdzą, że były przetrzymywane w ciasnych i niehigienicznych warunkach w pomieszczeniach bez okien. Mówią, że odmówiono im dostępu do przedmiotów pierwszej potrzeby, takich jak papier toaletowy i szczoteczki do zębów.

Okres niepewności był najtrudniejszy, kiedy siedzisz i nie wiesz, czy dostaniesz sześć miesięcy, czy zostaniesz zwolniony - mówi Julia.
bDXFTAvh

Dziewczyna w szczegółach opisała warunki panujące w areszcie. 19-letnia Julia została zatrzymana jako pierwsza. Dziewczyny przychodziły jedna po drugiej. Dopiero wtedy zdały sobie sprawę, że zostały zatrzymane.

Cele były po prostu okropne. Więźniów było dużo, powietrze wilgotne, w toaletach grzyb i dużo włosów. W celach zawsze było jasne światło i nie było okien. Nie wiedzieliśmy, która jest godzina. Nie było podstawowych środków higieny - mówi.

Opowiedziały też historię ciężarnej kobiety, która została zatrzymana w innej sprawie i rzekomo miała umrzeć w areszcie przez "barbarzyńskie" warunki. Eksperci uważają, że modelki miały szczęście. Mogły bowiem trafić do więzienia co najmniej na 6 miesięcy za naruszenie obowiązujących w kraju przepisów dotyczących przyzwoitości publicznej.

bDXFTAvi

Dwie modelki zostały w kraju

Jak informuje ukraińska agencja informacyjna Ukrinform, jedna z modelek została w Dubaju z powodu potwierdzonego COVID-19. Jeszcze jedna ma inny zarzut, dlatego nie mogła wrócić na Ukrainę z pozostałymi modelkami. Rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko poinformował, że ukraiński konsul jest w kontakcie z kobietami, które zostały w kraju i z departamentem śledczym.

Organy ścigania potwierdziły, że przyczyną zatrzymania Ukrainek było naruszenie norm etyki moralnej. Nie miały też prawa udostępniać w mediach społecznościowych zdjęć i nagrań o nieprzyzwoitym charakterze. Później ukraińskie media podały, powołując się na władze ZEA, że prokuratura zakończyła śledztwo.

bDXFTAvj

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich obowiązuje surowe prawo obyczajowe, oparte na wytycznych islamu. Karany jest m.in. seks pozamałżeński. W konsekwencji w kraju regularnie dochodzi do aresztowań turystów z Zachodu, którzy nie zdają sobie sprawy z różnic kulturowych i nieświadomie naruszają miejscowe prawo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXFTAvC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(388)
Fasola
2 tyg. temu
" nakaz powrotu na teren ZEA w ciągu najbliższych 5 lat " .... Z tego co pamietam ze szkoly NAKAZ dotyczyl tego to nalezy zrobic, a ZAKAZ to cos czego nie mozna robic. Czyli ze przez 5 lat te panie maja przebywac w ZEA?? 🤷‍♂️🤷‍♀️ Zenada dziennikarze..🤦‍♀️🤦‍♂️
Lafirynda
2 tyg. temu
Nie mogę czytać tych komentarzy pełnych jadu i nienawiści, czy wy jesteście upośledzeni? Na prawdę myślicie, że prostytutka to wszystko zrobi za pieniądze? Musi? Nie musi, nic nie musi!!! Nie ma przymusu żadnego, są takie, co pracując jako prostytutki nie wiedzą nawet jak się robi loda,nie wiedzą jak sperma smakuje no i potrafią zarobić bo są mądre.
Juh
2 tyg. temu
Dokładnie takie rygorystyczne prawo powinno być stosowane przeciwko obywatelom arabskim, za nie poszanowanie norm europejskich i katolickich prosto do pierdla i zero kóz.
bDXFTAvD
Toruk
2 tyg. temu
Głupota ludzka nie zna granic i tym razem też to się potwierdza
Ree
2 tyg. temu
Dlatego całe to arabskie towarzystwo jeździ wyszaleć do Europy, później wracają do siebie i nękają turystów.
Cgt
3 tyg. temu
Niestety ale jazda prostytutką zawsze ryzykuje ze albo trafi ba wariata albo policję. Tym bardziej i Arabów. To nie Europa gdzie prostytucja jest legalna.
Gosć
3 tyg. temu
Ukrainki to wiadomo co to jest za barachło. Znam kilkanaście osobiście i dla pieniędzy zrobią dosłownie wszystko
twz
3 tyg. temu
Ale autor artykułu pozwolił sobie zażartować z określeniem najstarszej profesji na świecie mianem ,,modelki,,
Taka prawda
3 tyg. temu
Wiadomo że lepiej pozwolić sobie kloca postawić na cy`ckach, zlać się Arabowi do pełna aż z foremki się wylewa i żyć w luksusie.
trolin
3 tyg. temu
a wystarczyło zrobić sesję, wyjechać i potem zrobić cyrk. To jakaś reklamo/ściema
PRAWDA
3 tyg. temu
Hajc, sałatę, forsę, talary, jak zwał tak zwał się szybko zarobi udostępniając chętnym przyjemne otwory. Nie jeździć do muzułmanów, nie dawać im zarobić.
Amator
3 tyg. temu
Najlepsze kasztany rosną na placu Pigalle. Ale najdroższe rozdają w Dubaju.
Omg
3 tyg. temu
.. mają nakaz powrotu na teren ZEA... Super! Też tak chcę!
bDXFTAvv
Serio?
3 tyg. temu
W areszcie były okropne warunki? Nieprawdopodobne!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić