Budka nie wytrzymał. Przy wszystkich powiedział to do dziennikarza TVP

287

W Sejmie doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy wiceprzewodniczącym KO a dziennikarzem TVP Info, który próbował zapytać o rzekomym przebywaniu posła KO Bartłomieja Sienkiewicza na sali plenarnej pod wpływem alkoholu. "W taki dzień Pan ośmiela się zadawać takie pytania?" - pytał Budka.

Budka nie wytrzymał. Przy wszystkich powiedział to do dziennikarza TVP
Spięcie Borysa Budki z dziennikarzem TVP (Twitter)

Do zdarzenia doszło pod koniec środowej sesji plenarnej. Na nagraniach z sali plenarnej widać, że poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz wszedł na salę obrad i podszedł do pierwszego rzędu. Polityk pochylił się nad Borysem Budką, a ten natychmiast wstał, powiedział coś do Sienkiewicza i obaj wyszli z sali.

Poseł KO był nietrzeźwy?

Wtedy z ław sejmowych słychać było okrzyki: "Sienkiewicz się przewróci". Przemawiający na mównicy Dariusz Olszewski z Solidarnej Polski zwrócił się do marszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego z apelem: "Panie marszałku, chyba trzeba alkomat na salę".

Sytuacja wzbudziła zaniepokojenie polityków i mediów, a pytania o to sypały się na polityków wszystkich ugrupowań w czwartek od samego rana. Dziennikarze pytali o to m.in. wiceprzewodniczącego KO Borysa Budkę. Kiedy polityk zobaczył obok siebie kostkę TVP Info, nie wytrzymał.

Spięcie Budki z dziennikarzem TVP. "Niech pan odejdzie"

- Naprawdę niczego się nie nauczyliście? W taki dzień? Niech pan odejdzie — usłyszał od wzburzonego wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, wskazując na to, że TVP "szerzy propagandę i fake newsy w dniu śmierci Pawła Adamowicza".

To są ludzie którzy szczuli na Pawła Adamowicza - dodał Budka, wskazując na mikrofon z widocznym logiem TVP Info.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Budka nie skomentował sytuacji

O sytuację dopytywali się również przedstawiciele innych mediów, ale Budka zmienił wątek. Jak dodał polityk, "posłowie partii rządzącej jedynie mogą publikować fake newsy", odnosząc się do wypowiedzi ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

Zobacz także: Kontrowersyjna ustawa. Znamy stanowisko "Solidarności"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić