Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Burza w Katowicach. Prezydent pokazał zdjęcie z samochodu

131
Podziel się

Prezydent Katowic Marcin Krupa pochwalił się w mediach społecznościowych serią zdjęć, na których widać, jak prowadzi samochód z psem na kolanach. W sieci zawrzało. Internauci piszą, że tak nie można przewozić psa.

Burza w Katowicach. Prezydent pokazał zdjęcie z samochodu
Marcin Krupa wiózł psa na kolanach. W sieci zawrzało. (Facebook)
bEEzRqwR

Zaczęło się od posta na Facebooku. W środę rano prezydent Katowic skomentował wpis Radia Katowice. - Kogo (lub co) najczęściej wożą Państwo samochodem? Dokąd i po co? - zapytano słuchaczy na Facebooku.

Marcin Krupa odpowiedział dwoma zdjęciami z wnętrza samochodu. Widać na nich, jak przewozi swojego psa na kolanach i na kokpicie samochodu. Internauci nie zostawili na prezydencie suchej nitki.

bEEzRqwT

Komentujący podkreślali, że to bardzo nieodpowiedzialne i niebezpieczne. Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo prezydenta, ale również czworonoga. W razie gwałtownego hamowania małemu psu mogłaby się stać duża krzywda.

Niezbyt bezpieczny sposób prowadzenia auta. Jeśli pies nie jeździ w transporterze, powinien być przypięty specjalnym pasem na kanapie lub drugim fotelu. Taka jazda może doprowadzić do wypadku - pisze jedna z internautek.
bEEzRqwZ
Nie ma to jak prezydent miasta, który promuje nieprawidłowe wzorce zachowańm taka jazda nie jest bezpieczna ani dla psa, ani dla osób podróżujących autem, czy tez innych uczestników ruchu - wtóruje inna.

Prawo o ruchu drogowym nie reguluje jednoznacznie zasad przewożenia zwierząt w samochodach osobowych. Stosuje się więc art. 61.

Mówi on, że ładunek nie powinien utrudniać kierowania pojazdem, ograniczać widoczności i być odpowiednio zabezpieczony przed zmianą położenia. Za niestosowanie się do tych zasad grozi kara od 20 do 500 złotych.

bEEzRqxa
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEzRqxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(131)
AntyTeza
4 miesiące temu
Jak jest z PiS to mu wolno.
aya
4 miesiące temu
prezydenckie" fopa "slusznie mu sie dostalo.
satan
4 miesiące temu
ale pies to nie ładunek a czlonek rodziny
bEEzRqxv
Igor
4 miesiące temu
Prezydent , który sam siebie nazywa automobilistą, jest po transporcie na politechnice, a nie zna praw rządzących ruchem w mieście. Rozwalił komunikację miejską, przyczynił się do wzrostu ruchu w mieście, a teraz dziwi się że mało osób korzysta z komunikacji. Prezydent, który od lat nie potrafi rozwiązać problemu smogu, a tereny zielone znikają w mieście pod warstwą betonu. Prezydent za którego kadencji zabudowa w mieście się zagęszcza, ale ludzi ubywa (bo nie satysfakcjonuje ich największa ilość wieżowców na 1000 mieszkańców w Polsce). Można by wymieniać długo ale po co? Zdjęcie z pieskiem wiele mówi...
wrong
4 miesiące temu
poseł Richard nie takie rzeczy wozi...i to cabrioletem w zimę z Brukseli!!!
tak, tak
4 miesiące temu
"zawrzało" to w twojej głowie "dziennikarzu"
pytek
4 miesiące temu
A co wiózł europoseł Geremek na kolanach?
sympatyk PO
4 miesiące temu
Jeżeli Pan Prezydent zarządza miastem łamiąc tak samo prawo jak przy przewożeniu psa to współczuję mieszkańcom
yanuary
4 miesiące temu
za jego rządów katowice wyglądaja jak klocki dla dzieci a drzewa znikaja pod nowe domki dla goroli
Autonomista
4 miesiące temu
on mówi o sobie Ślązak ale ŚLONZOKI nie układają się z warszawką
recall
4 miesiące temu
czepiacie się -gorsza jest nieprzypięta teściowa na tylnym siedzeniu -przy hamowaniu dziala niczym worek kartofli
Nocóż
4 miesiące temu
Panie Krupa, zamiast lansować się w internecie, weż się pan za tych wreszcie co w Katowicach wycinają drzewa pod betonozę, za te sterty śmieci, bezdomnych i meneli przesiadujących na publicznych ławkach i skwerach, ulicę Staromiejską którą pan wykończył głupimi decyzjami (wyglada jak w Czarnobylu prawie wszystkie biznesy upadły) i tak dalej. Jest tu trochę pracy w tym mieście. Lansować będzie się pan potem.
kot jarosława
4 miesiące temu
mam nadzieję ze rozporek miał zapięty , ja mam od tego traumę
bEEzRqxn
Dario
4 miesiące temu
Trzeba fotelik zakupić
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić