Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
GGG
|

Był pijany, kiedy przyszło CBA. Burmistrz Dariusz U. usłyszał zarzuty

10
Podziel się

Prokuraturze w końcu udało się przesłuchać Dariusza U. i postawić mu zarzuty. Dotyczą one 12 przestępstw. Burmistrza Murowanej Gośliny nie można było przesłuchać od razu, bo kiedy przyszło po niego CBA, Dariusz U. był nietrzeźwy.

Był pijany, kiedy przyszło CBA. Burmistrz Dariusz U. usłyszał zarzuty
Dariusz U. został zatrzymany i usłyszał już zarzuty (PAP, Jakub Kaczmarczyk)

O skandalach z udziałem Dariusza U. usłyszała cała Polska. W przeszłości do sieci trafiło nagranie wideo, na którym widać burmistrza Murowanej Gośliny całującego się z sekretarką. Polityk tłumaczył wówczas, że było to spotkanie prywatne, które nie wpłynęło na pracę. Później pojawił się kolejny filmik, na którym Dariusz U. miał wciągać coś przez nos. Burmistrz wytłumaczył wtedy znowu, że było to nagranie prywatne, a scenka odegrana i wyjęta z kontekstu.

Działalnością burmistrza Murowanej Gośliny zainteresowali się agenci poznańskiej delegatury CBA. 11 stycznia mężczyzna został przez nich zatrzymany w swoim mieszkaniu. Dariusz U. miał być wtedy nietrzeźwy, dlatego przesłuchanie odbyło się dopiero kolejnego dnia.

12 stycznia CBA przesłuchało Dariusza U. Następnie burmistrz Murowanej Gośliny usłyszał zarzuty dotyczące 12 przestępstw, w większości o charakterze korupcyjnym. Wiele z nich ma związek z domniemanymi nieprawidłowości w zarządzaniu gminą.

Z uwagi na sygnały o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu goślińskiego samorządu przeprowadzono czynności, które dały podstawy do przedstawienia Burmistrzowi Murowanej Gośliny zarzutów 12 przestępstw, w większości o charakterze korupcyjnym - poinformował Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Krajowej, którego cytuje "Głos Wielkopolski".

Burmistrz w trakcie negocjacji z właścicielem jednej z firm budowlanych miał zażądać łapówki 20 proc. wartości kontraktów dotyczących remontów szkoły, biblioteki publicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej i świetlicy. Żądania te miały zostać spełnione, a pieniądze miały trafić na konto polityka. Oprócz tego oskarżony miał nadużywać swoich uprawnień, wysyłając ponad 2 tys. tzw. SMS-ów premium ze służbowych telefonów.

Zobacz także: Polityk PiS zaskakująco o Pegasusie. „Widać wyraźnie, że jest coś na rzeczy”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
Fiu fiu fiu
1 tyg. temu
Teraz wiadomo z kim balował Sienkiewicz. I to w sejmowym hotelu. Braun tak mówił, że coś tam czuł na korytarzu. A Budka miał pewnie klucze od barku. Ot zuchy.
proszęopomoc....
1 tyg. temu
... . sytuacia w jakiej się znalazłam... zmusiła mnie żeby poprosić o pomoc...przepraszam... ja naprawdę nie mam już żadnego wyjścia... Mam na imię Anna Krzyżanowska... jestem mamą trójki moich dzieci. Kasia jest w wieku 9ciu lat, Mateuszek ma trzy latka a Gośka skończyła właśnie dwa latka... Nasza sytuacja jest taka,że ledwo pokrywamy rachunki i z ledwością mamy na życie,... na podstawowe rzeczy... także i jedzenie... Niecałe dwa lata temu wzięłam kredyt... 3 tysiące na remont ... Jesienią na ścianach w pokoiku dzieci wychodziła pleśń i Dzieci Systematycznie Chorowaly,... Remont Był Konieczny dla ich zdrowia... rata kredytu to aż 400+ rachunki do tego ...Ja... Szukam pracy...Biorę też każdą pracę dorywczą... Walczę z całych swoich sił..ale czuję jakbym uderzała w mur..., Obecna sytuacja jest dla mnie straszliwa... jestem zrozpaczona... to wszystko mnie przytłacza... gdyby ktoś tu mógł choć trochę Nam pomóc... będę Wdzięczna z całego Swojego Serca... Wstyd mi prosic tu i raz jeszcze bardzo przepraszam... Tak po prostu... NAJBARDZIEJ POTRZEBNA JEST MAM ŻYWNOŚĆ... przyjmę także pampersy rozmiar 5 oraz środki czystości.., Nasz adres zamieszkania to Włocławek ul. Adama Mickiewicza7/12,. 95 1940 1076 5645 9448 0000 0000 ,..dziękuję z całego Serca za każdą okazaną pomoc...Życzę dobrej Piątkowej Nocy ..... Anna .. ..
Jarek
1 tyg. temu
jak jest z PO,albo rodakiem michnika urbana najsztuba jachiry lępart trzaskowskiego wojewuckiego sekielskiego i senyszyn,to mu nic nie zrobią
Andrzej
1 tyg. temu
Scenariusz podobny do olsztyńskiego sprzed nastu lat i tam już wtedy też jeden z lokalnych pisiorów maczał w tym palce.
MARO
1 tyg. temu
Totalny rozkład państwa i to od samej góry aż do samego dołu, taki kraj musi ?ebnąć jeśli to się nie zmieni w najbliższym czasie!
Ciekawski
1 tyg. temu
Ale pisiaki dzisiaj grasujecie.i byle do 16 tej nie? Jakie zarobki bo się dołączę
9manżepliński
1 tyg. temu
jak jest z PO,albo rodakiem michnika urbana najsztuba jachiry lępart trzaskowskiego wojewuckiego sekielskiego i senyszyn,to mu nic nie zrobią
???????
1 tyg. temu
a co z Sienkiewicz z PO,czy już wytrzeźwiał,czy nadal w pracy schlany i POdpalanie budek pod ambasadami, ustawia?????
Kuba
1 tyg. temu
Napiszcie o Sienkiewiczu w jakim był stanie w sejmie
Alkus
1 tyg. temu
Czy bawił się z miśkiem, Czarnkiem,Zbyszkiem i teddim?oni wiedzą co to dobry melanzyk,a dobra biba nie jest zła zwłaszcza jeśli sponsorami są podatnicy.prawda panowie?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić