aktualizacja 

Była godz. 9:10. Ujęcia z plaży w Grzybowie

331

Rozstawione parawany na plaży to od wielu lat niejako symbol polskiego morza. Nawet jeśli pogoda jest fatalna, to na plaży możemy dostrzec słynne już rezerwowanie miejsc. Nie inaczej było w środowy poranek w Grzybowie.

Była godz. 9:10. Ujęcia z plaży w Grzybowie
Parawaniarze w Grzybowie. Pogoda im nie jest straszna (Licencjodawca)

Temat stawiania parawanów powraca każdego roku jak bumerang. W kategoriach problemu postrzegają ten rytuał prezydenci, burmistrzowie i urzędnicy z nadmorskich kurortów.

Parawany budzą od wielu lat ogromne emocje. Pojawiają się szczególnie wtedy, gdy ludzie rozstawiają je, zawłaszczając spore kawałki plaży lub wstają wcześnie rano, aby zająć miejsce przy samej wodzie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Arktyka ociepla się jeszcze szybciej. Eksperci alarmują ws. zmian klimatu i groźnego zjawiska

Tym razem zrobiliśmy screena z kamery plażowej nie z samego rana, tylko około godz. 9:00. W Grzybowie, podobnie jak w innych nadmorskich miejscach, pogoda nie rozpieszcza turystów. Panuje duże zachmurzenie, a oprócz tego słońce pojawi się tego dnia tylko na chwilę. Dokuczliwy może być wiatr.

Zresztą widać to było po ubiorze ludzi, którzy wybrali się na poranny spacer brzegiem Bałtyku.

Pogoda w Grzybowie nie zachęca, aby relaksować się na plaży, jednak mimo to po śniadaniu pojawiło się kilka słynnych parawanów.

Miejsce zachęca turystów

Dla turystów wypoczywających nad polskim morzem nie ma jednak dobrych informacji. W pierwszej połowie sierpnia Polska ma cały czas znajdować się w ramionach prądu strumieniowego, którego nurt ma płynąć nad krajem lub nieco na południe od nas. To oznacza na ogół napływ chłodnych mas powietrza.

W najbliższych dniach pogoda w nadmorskich kurortach ma nie przekraczać 20 stopni C. Pojawią się za to ulewne deszcze.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić