Była na celowniku partyzantów. Nie spodziewała się ataku z tej strony

Paweł Gubariew apelował za pośrednictwem mediów społecznościowych o pomoc w poszukiwaniu żony. Teraz wyjaśniło się, co się działo z partnerką życiową komendanta Pospolitego Ruszenia Donbasu. Narzucona przez Kreml wicegubernator została zatrzymana. Co ciekawe, przez siły rosyjskie.

Była na celowniku partyzantów. Nie spodziewała się ataku z tej strony
Jekatierina Gubariewa to żona Pawła Gubariewa, komendanta "Pospolitego Ruszenia Donbasu" (Telegram)

Paweł Gubariew poruszył temat "zaginięcia" żony w środę 16 listopada. Komendant prorosyjskiego Pospolitego Ruszenia Donbasu twierdził, że małżonka nie kontaktowała się z nim ani nie widział jej od ubiegłego wieczoru.

Jekatierina Gubariewa zatrzymana. Co zrobiła wysłanniczka Kremla?

Jak informuje magazyn internetowy "Ukraińska Prawda", Jekatierina Gubariewa została oskarżona o dopuszczenie się przestępstw gospodarczych. Była narzuconą przez rosyjskie władze okupacyjne wicegubernator obwodu chersońskiego.

RBC potwierdziło, że Jekatierina Gubariewa została zatrzymana, powołując się przy tym na anonimowe źródło, rozeznane w kremlowskich kręgach. Z kolei informator TASS, również wywodzący się spośród dobrze poinformowanych osób, twierdzi, że Gubariewą aresztowano już w poniedziałek w centrum Doniecka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: "Jest hieną asystentem". Zaskakujące słowa o współpracy Mińska i Moskwy

Jekatierina Gubariewa sama pochodzi z obwodu chersońskiego. Po wyjeździe do Rosji wróciła do ojczyzny już razem z armią okupanta. Zanim została obsadzona w charakterze wicegubernator, była pierwszą minister spraw zagranicznych Donieckiej Republiki Ludowej.

Żona Pawła Gubariewa przyszła na świat w 1983 roku w Kachowce w południowej części Ukrainy. Po tym, jak para wzięła ślub, Jekatierina zdecydowała się na wspólny wyjazd z mężem do Doniecka. Tam również skończyła studia. Przełom w życiu pary nastąpił w 2014 roku, gdy na prorosyjskim wiecu jej męża wybrano "ludowym gubernatorem Doniecka".

Po wybuchu wojny w Ukrainie Paweł Gubariew dołączy do rosyjskiej armii. Z kolei jego żonę początkowo zaangażowano do pracy jako urzędniczkę w strukturach okupacyjnych.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić