Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
GGG
|

Była zapieczętowana od tysięcy lat. Niebywałe odkrycie na Gibraltarze

119
Podziel się:

Podczas badania jaskini na Gibraltarze naukowcy dokonali niebywałego odkrycia. Udało im się odnaleźć komorę zamkniętą piaskiem przez około 40 tysięcy lat.

Była zapieczętowana od tysięcy lat. Niebywałe odkrycie na Gibraltarze
Niesamowite odkrycie na Gibraltarze (Gibraltar National Museum)

O niesamowitym odkryciu poinformowało Narodowe Muzeum Gibraltaru. Zespół dyrektora Finlaysona badał jaskinię Awangardy na Gibraltarze. Badaczom udało się dotrzeć do komory, która była zamknięta przez piasek od ponad 40 tysięcy lat.

Naukowcy wysnuli już pierwsze teorie dotyczące komory. Według nich ta musiała zostać zamknięta przez neandertalczyków, gdyż to właśnie na okres ich życia datowana jest ta czynność. Komora ma 13 metrów długości i powstały w niej imponujące stalaktyty. Wewnątrz znaleziono szczątki rysia, hien i sępów płowych, a także dużego trąbaka - ślimaka morskiego, który prawdopodobnie został wniesiony do komory przez neandertalczyka.

Naukowcy planują przeprowadzić w komorze wykopaliska. Mają nadzieję, że uda im się tam odnaleźć miejsca pochówków neandertalczyków. W jej pobliżu znaleziono już ząb mleczny 4-letniego dziecka. Najprawdopodobniej ciało zmarłego przyniosły hieny. Uczeni spekulują, że ten system jaskiń mógł być jednym z ostatnich miejsc, w których żyli neandertalczycy.

Zobacz także: Stan wyjątkowy na granicy polsko-białoruskiej. „Każdy, kto atakuje działania SG, gra ręka w rękę z Łukaszenką”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(119)
V-DI
4 miesiące temu
Tego trąbaka, to ten neo przywiózł sobie z wakacji w Egipcie.
Piotr
4 miesiące temu
Jaskinia przetrwała potop ?
Cynik
4 miesiące temu
To fejk. Ostatni Neandertalczycy wciąż zamieszkują jaskinie przy Nowogrodzkiej. Razem z hienami i sępami.
PO I TĘCZOWI
4 miesiące temu
PARU NAS SIĘ UCHOWAŁO
polszczyzna
4 miesiące temu
Zapieczętowana - to nie zasypana. By była zapieczętowana, muszą być odciski pieczęci, a tam neandertalczyk nawet swoich czterech liter nie odcisnął. Jeśli GGG ma braki w posługiwaniu się językiem polskim - niechaj sięgnie przynajmniej do słownika, zanim coś wypoci.
momo
4 miesiące temu
.... a także dużego trąbaka - ślimaka morskiego, który prawdopodobnie został wniesiony do komory przez neandertalczyka.-wcześniej docierała tam woda i rzeczony ślimak tam skonał, woda odpłynęła a ślimak pozostał.Neandertalczyk nawet nie wiedział że to trąbak i jest pod ochroną.
otto
4 miesiące temu
neandertalczycy jeszcze żyją w Polsce i mają się całkiem dobrze. Odd 6 lat są przy korycie.
etc
4 miesiące temu
Wrzesień się skończył, a oni za tym płotem wciąż to samo, czyli?! Jakiś czub się mnie uczupił! Przymroziło w nocy dziś - tak, to jest ta temperatura uczuć! Mówiąc treściwie, w waszym slangu - bym się porzygała, gdybym cokolwiek wspólnego z wami miała!
pikająca mach...
4 miesiące temu
Metraż jaskini neandertalczyków większy niż moje wynajmowane M1 ,widocznie ich stopa życiowa była znacznie większa.
3232
4 miesiące temu
ludzie coś w końcu gorszego wygrzebiemy niż dotychczas znane epidemie...
erer
4 miesiące temu
szok, totalny szok, przebija wszelką sensację dnia
Fauci
4 miesiące temu
Fajnie. Może jakieś wirusy albo bakterie do modyfikacji znajdą.
dziadek Włade...
4 miesiące temu
No to Prezes chyba może rozpocząć budowę swego drzewa genealogicznego !Na początku był głupi Neandertalczyk , i tak zostało do dziś !!!
Lubię ***
4 miesiące temu
Siedziba Po.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić