Było chwilę po 8:00. "20 sekund prawdy w TVP Info"

1433

Ponad dwa lata temu Jan Pietrzak na antenie TVP Info użył skandalicznych słów, kiedy mówił o posłance KO Klaudii Jachirze. W piątek rano, tuż po godzinie 8:00, stacja wyemitowała przeprosiny Pietrzaka. "20 sekund prawdy na antenie TVP Info, dobre i to!" - skomentowała Jachira.

Było chwilę po 8:00. "20 sekund prawdy w TVP Info"
Jan Pietrzak obraził Klaudię Jachirę w programie TVP Info. W piątek stacja opublikowała przeprosiny. Fot. Kadr z programu z 2019 roku (TVP Info)

We wrześniu 2019 r. satyryk i aktor Jan Pietrzak był gościem w programie #Jedziemy w TVP Info. Rozmawiano wówczas m.in. o posłance KO Klaudii Jachirze, która została sfotografowana w okolicy Sejmu z transparentem "Bób, Hummus, Włoszczyzna, Vege". W tle był widoczny napis "Bóg Honor Ojczyzna".

Jan Pietrzak stwierdził, że niektórzy "nadużywają słowa kabaret" oraz w oburzających słowach skrytykował posłankę KO.

Ta cała pani Szakira, Dżakira, czy jak jej tam, nie ma nic wspólnego z żadnym kabaretem. To jest jakaś, przepraszam za wyrażenie, nie wiem, czy o tej porze mogę używać adekwatnych słów, to jest jakaś zdzira wynajęta, ta Szakira - powiedział Pietrzak na antenie TVP Info.

Na komentarz Pietrzaka zareagował ówczesny szef portalu TVP Info Samuel Pereira. "Z poczuciem głębokiego zażenowania stwierdzam, że Jan Pietrzak wypowiadając się w ten sposób na temat Klaudii Jachiry, sam zszedł na jej poziom, na poziom #Sokzburaka i #SilniRazem. Nie wiem jak Pietrzaka, mnie w domu uczyli, żeby zło dobrem zwyciężać" – napisał.

Jan Pietrzak przeprosił posłankę Jachirę

W piątek 29 października na antenie TVP Info wyemitowano krótkie przeprosiny w imieniu satyryka.

Jan Pietrzak w wykonaniu zawartej ugody przeprasza panią Klaudię Jachirę za naruszenie dóbr osobistych, do którego doszło na antenie programu TVP Info podczas programu #Jedziemy wyemitowanego w dniu 26 września 2019 r. - przekazała TVP Info.

Nagraniem z przeprosinami pochwaliła się sama Klaudia Jachira w mediach społecznościowych. "20 sekund prawdy na antenie TVP Info, dobre i to! A Wam, jak się zaczął dzień?" - napisała posłanka.

"Super mieć taką posłankę w Sejmie!", "Brawo p. Klaudio", "Gratuluję, te 20 sekund jest cenniejsze od całego czasu antenowego" - piszą w komentarzach pod nagraniem internauci.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Czarzasty wzburzony w Sejmie. "To jest mowa nienawiści"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić