Było chwilę po północy w Nowy Rok. Nauczycielka straciła dobytek życia
Chwilę po północy w Nowy Rok wybuch pożar dachu w jednym z domów w Solcu Kujawskim (woj. kujawsko-pomorskie). Mieszkanie należało do nauczycielki ze szkoły w podtoruńskich Cierpicach. Jej przyjaciele i koleżanki z pracy zorganizowali zbiórkę pieniędzy, potrzebnych na remont domu.
W Nowy Rok o godzinie 00:55 do jednostki OSP w Solcu Kujawskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze dachu budynku wielorodzinnego przy ulicy Bohaterów Września.
W tym świeżo wyremontowanym lokalu mieszkała nauczycielka pracująca w Cierpicach. Cała kuchnia i łazienka zostały spalone lub zalane w trakcie gaszenia przez straż pożarną. W kuchni nie pozostało nic, co nadawałoby się do dalszego użytkowania. Rozebrany sufit i część dachu nie pozwalają na szybki powrót do mieszkania. Pani Joanna mieszka teraz tymczasowo w Bydgoszczy, co wiąże się z dodatkowymi kosztami dojazdu do pracy - czytamy na stronie zrzutka.pl.
Źródło ognia znajdowało się w zamkniętym mieszkaniu, do którego strażacy dostali się poprzez wyważenie drzwi. Lokalizacja pożaru była bardzo trudna. Ogień znajdował się ponad sufitem podwieszanym i trawił drewnianą konstrukcję dachu.
Do jego lokalizacji konieczne było przeprowadzenie prac rozbiórkowych. Konieczna również okazała się pomoc drabiny mechanicznej z koszem, dzięki której strażacy mogli prowadzić działania gaśnicze także z góry. Pożar ugaszono przy użyciu trzech prądów wody w natarciu - wewnątrz budynku, z zewnątrz oraz z kosza drabiny mechanicznej.
Przyjaciele i znajomi z pracy, a także uczniowie nauczycielki postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy na remont domu. Zbiórkę możesz wesprzeć, klikając TUTAJ.
Pani Asia z niezwykłym oddaniem troszczyła się o innych, teraz sama potrzebuje pomocy. Przyłączmy się. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na remont mieszkania i zakup potrzebnego sprzętu - czytamy na stronie zrzutki.