Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Niemcy z przerażeniem patrzą na Polskę. Zauważyli to na granicy

981
Podziel się:

Funkcjonowanie polskiej kopalni odkrywkowej w Turowie wciąż budzi ogromne emocje na arenie międzynarodowej. Tym razem napisał o niej "Bild", według którego działalność Turowa zagraża jednemu z niemieckich miast. Znany geolog mówi o zapadaniu się ziemi i podkreśla, że na granicy zauważono "osiadanie o około 1 metr".

Niemcy z przerażeniem patrzą na Polskę. Zauważyli to na granicy
Niemiecki "Bild" napisał o Turowie (Wikimedia Commons)

"Bild" postanowił zobrazować sprawę Zittau, czyli Żytawy. Okazuje się, że niemieckie miasto położone 3 km od granicy z Polską ma poważne problemy w związku z działalnością kopalni odkrywkowej w Turowie. Głos w sprawie zabrał ceniony geolog.

Autorzy artykułu przedstawili fakty, które świadczą na niekorzyść kopalni Turów. Jej funkcjonowanie ma mieć bardzo negatywny wpływ na Zittau. Według Saksońskiego Urzędu Górniczego poziom gleby w tym mieście obniżył się przez ostatnie 20 lat nawet o 14 centymetrów. Dr Ralf Krupp zauważa, że kopalnia, wypompowując wodę, może powodować tam uszkodzenia budynków oraz tworzyć wstrząsy górnicze gruntu pod ziemią.

Kiedy wypompowuje się wodę, ziemia również zapada się, ponieważ woda nadaje jej pewną wyporność. Na granicy z Niemcami zauważyliśmy już osiadanie o około 1 metr - stwierdził dr Ralf Krupp.

Negatywny wpływ funkcjonowania kopalni w Turowie zauważają sami mieszkańcy Zittau. Według nich pęknięcia w niektórych budynkach w miasteczku są spowodowane właśnie przez działania górnicze. Jeden z rozmówców przyznał, że pęknięcie zablokowało mu drzwi.

Drzwi do kotłowni już się nie otwierają, to mnie zdziwiło. Wtedy zobaczyłem, że zawaliła się cała ściana – prawdopodobnie z powodu kopalni odkrywkowej - powiedział jeden z mieszkańców w rozmowie z "Bildem".
Zobacz także: Polityk PiS zaskakująco o Pegasusie. „Widać wyraźnie, że jest coś na rzeczy”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(981)
prawda
5 miesięcy temu
Mieszkam od kopalni Turów około 200 km ,i w ostatnich latach zauważyłem że pękają mi ściany na budynku ,podejrzewam że mają na to wpływ Czeskie i Niemieckie kopalnie węgla brunatnego .....
Donald
5 miesięcy temu
To jest w niemieckim stylu szukanie dziury w całym u wszystkich tylko nie u siebie!!!!!
widz .
5 miesięcy temu
Niecałe 1 km od wyrobiska jest rzeka Nysa i jeszcze nikt nie zauważył żeby tej rzece ubyło przez 75 lat pracy turowa wody. A co dopiero osiadanie terenu. Ponadto do około jest spore miasto Bogatynia i Trzciniec. Citronex (2-3 km od wyrobiska) jedne z największych szklarni w Polsce jakoś nie narzeka na pękające szyby.... Eh poprostu chodzi o zamknięcie produkcji z węgla kopalń co by potem kupując energie masę in germany. Z gazu ekologicznego Nortstrim 1.2.
polak
5 miesięcy temu
u mnie tez pekniecie i drzwi sie blokuja a mam 1200 km ,co mam robic dajcie odszkodowanie
polak
5 miesięcy temu
u mnie tez pekniecie i drzwi sie blokuja a mam 1200 km ,co mam robic dajcie odszkodowanie
j23w
6 miesięcy temu
Gaz z nordstrim spalany w niemczech emituje tlen i to jest "prawda"niemiecka.
Bogatynianin
7 miesięcy temu
Przypomnę że w latach 1800 do 1900 istniało około 100 prywatnych szybów Niemieckich kopalń głębinowych w rejonie tego Niemieckiego miasta. Niemcy mogą mieć wyłącznie pretensje do siebie, że po 100-200 lat budowali budynki na tym obszarze. Ceniony Geolog o tym nie wie...?!!? Po 2 WŚ zachodnia granica Polski została ustalona na Nysie Łużyckiej i Odrze, to spowodowało że niemiecka kopalnia Turów przeszła w posiadanie Polski...
piti47
7 miesięcy temu
Najpierw niech zrobią po swojej stronie porządek ,tam jest chyba 8 kopalni czeskich i szwabskich razem wziętych,nasza jedna i robi taki zamęt, zjedźmy wszyscy na miesiąc do Polski,nie będzie problemu, TYLKO WSZYSCY,jak Niemiec powiedział zaszprycuj się,to część poleciała z samego rana, to nie Polak,to,CYMBAŁ,,,taki zrobi co mu każą,
Edukator
7 miesięcy temu
Niemcy trzeba czym prędzej rozebrać...... Same problemy z nimi....
Winston
7 miesięcy temu
Jak to ujął Churchill? Co 50 lat, bez powodu, zapobiegawczo....
Z Włodawy
7 miesięcy temu
A ja we Włodawie zauważyłem, że za granicą mam większego sojusznika i przyjaciela od Niemca. Niemiec to mnie zniszczy ć może finansowo a mój sojusznik że wschodu to może mi zaszkodzić tylko sierpem i młotem.
Z Włodawy
7 miesięcy temu
Z Włodawy jestem i za Bugiem mam przyjaciela białego rusina co tylko myśli jak mi dobrze zrobić za .pomocą sierpa i młota. Jak Niemiec jest wrogiem to ja spier...am za rzekę Bóg do mojego sojusznika białego rusina. Mam chody i mogę ciebie że sobą zabrać. Tam szczęśliwy kto może zbierać pety na ulicy bo czysto to musi być.
Ciekawy
7 miesięcy temu
3 km od granicy? I się zapadają mnie 500 km i też pęknięcia są drzwi nie mogę otworzyć to przez kopalnie w niemczech
Chwil 111
7 miesięcy temu
A moim dziadkom zbużyli dom w roku 1944 sąsiedzi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić