Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Pokazał paragon za chleb. Tak odpowiedział prawicowemu dziennikarzowi

273
Podziel się:

Drożyzna w polskich sklepach spędza sen z powiek wielu Polakom. Drożeje niemal wszystko: prąd, gaz, usługi i żywność, w tym podstawowe produkty, takie jak chleb czy masło. Dziennikarz tygodnika "W sieci" twierdzi, że do 3 zł wciąż można kupić zwykły chleb. Nie zgadza się z nim internauta, który za chleb w sklepie na wsi płaci dużo więcej niż 3 zł. Na dowód pokazał paragon.

Pokazał paragon za chleb. Tak odpowiedział prawicowemu dziennikarzowi
Paragon za chleb. (Pexels, Twitter)

Jedna z użytkowniczek Twittera udostępniła grafikę Platformy Obywatelskiej, na której przedstawiono, o ile procent podrożała żywność w ciągu ostatniego roku. Ziemniaki +100 proc., kapusta +70 proc., kajzerki +65 proc., chleb + 50 proc. (dane oparto na badaniach Gazety Wyborczej i RMF24).

Druga grafika pokazuje, ile bochenków chleba mógł kupić Polak za najniższą krajową za rządów PO, a ile za rządów PiS. "W 2015 r. płaca minimalna wynosiła 1750 zł, cena chleba - 1,59 zł - twoja pensja wystarczała na 1100 bochenków. W 2022 r. płaca minimalna wynosi 3,010 zł, cena chleba - 4,49 zł - twoja pensja wystarczałaby na 670 bochenków.

Dziennikarz tygodnika "W sieci" Michał Karnowski skomentował grafikę PO. "To prawda, że ceny wzrosły. Boleśnie. Przyczyny znane - pandemia i energetyczne unijne szaleństwo. Ale czy ta propaganda PO na tym tle musi być tak tępa? Cena chleba zwykłego to ok. 2 zł 60-3 zł. Ceny ziemniaków wzrosły, ale na pewno nie o 100 proc. Itp. Po co kłamać?" - czytamy we wpisie dziennikarza.

Pokazał paragon za chleb ze sklepu na wsi

Pod komentarzem Karnowskiego pojawiło się wiele komentarzy, w których czytamy, że ciężko kupić dobry chleb do 3 zł. Jeden z internautów załączył nawet paragon ze sklepu na wsi, w którym chleb kosztuje 4,79 zł.

Nie wiem gdzie Michał Karnowski kupuje chleb, może jakiś czerstwy, ale u nas na wsi, nie w żadnym Warsaw czy innym, chleb kosztuje 4,79 zł. Paragon z wczoraj - napisał internauta, dołączając paragon.

Inni internauci również nie zgadzają się ze zdaniem dziennikarza. Twierdzą, że dobry chleb kosztuje dużo więcej niż 3 zł.

Pieczywopodobnego wyrobu za 2.60, to nawet kaczki nie chcą jeść, a na drugi dzień nadaje się do wyrzucenia. Chleb kresowy 900 g 9,60 zł - napisała internautka.
Chleb 3 zł? Chyba chlebek lub jakiś ulep. Duży chleb 900 gr kosztuje w piekarni 5,5 - 6 zł - czytamy w komentarzach.

W związku z drastycznie rosnącymi cenami zachęcamy naszych czytelników do przesyłania paragonów ze sklepów, marketów czy warzywniaków. Dzięki wam dowiemy się, gdzie ceny najbardziej poszybowały w górę. Paragony przesyłajcie na dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Sikorski o Polskim Ładzie i podwyżkach cen. "Społeczeństwo dostało trzy ciosy"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(273)
emeryt
4 miesiące temu
Karnowski- nie dziennikarz tylko propagandzista karmiony ideologia Kaczynskiego, jak cala reszta stracil poczucie rzeczywistosci. Z prawda rozmija sie juz dawno ale widac to sie oplaca bo jest cenionym klakierem w PiS.
KOmentator
5 miesięcy temu
Za 3 PLN to mozna u nas w Chrzanowie kupic chleb w Biedronce, , ale 400 gramow !!! W Kauflandzie 500 gramow to 5 PLN !!!
Globe
5 miesięcy temu
Oto jak w praktyce powszedniej dzieje się hasło: zagłodzić Polaków. Akcja została uruchomiona, sklepy i markety prześcigają się w windowaniu cen na podstawowe produkty żywnościowe. Jeżeli rządzący nie wprowadzą kartek na żywność to przeżyją tylko osoby mieszkające na wsi uprawiający ręcznie przydomowe warzywniaki.
aw15
6 miesięcy temu
Trzeba dodać, że za komuny bułka paryska była większa niż dzisiaj przeciętny bohenek chleba
He ,he
7 miesięcy temu
Wlasnie PISiarnia sprzedala kolejne obligacje rzadowe za 2 mld euro - czyli dodrukowali kolejne 9 mld pln. Niedługo chleb bedzie po 20
.......
8 miesięcy temu
w 2015 roku nigdy nie zarobiłam więcej niż 1000 zł , ta najniższa krajowa jest zawsze bardzo naciągana
aw15
10 miesięcy temu
To, co dzisiaj jest "chlebem" za 3 zł, za komuny było bułką za 0,50 zł. Chleb który ważył 1 kg kosztował przez wiele lat 3,50zł
Agilla
11 miesięcy temu
Kartofle urosły gdy nie było inflacji i na oborniku własnym , co wpłynęło na wzrost ceny sprzedaży ? Ciągle kupuje od rolnika po 2 zł za kilogram.
A w USA...
11 miesięcy temu
Ceny jakie podajecie dorównały cenom w USA. Przynajmniej te z lotnisk i restauracji. W Atlancie czy Charlotte w prestiżowym butiku jednego z najsłynniejszych światowych restauratorów Wolfanga Pucka duża smakowita kanapka kosztuje 8-12$. Oczywiście można kupić coś tańszego, bo na każdym terminalu (w Atlancie jest ich około 10) punktów sprzedaży, barów czy restauracji jest kilkadziesiąt. Natomiast chleb ciągle tani, tutaj za dobry płacimy średnio 4$ (Italian 12 grain), bułki i bajgels po 0.75 - 1.25$. Tyle że, za tygodniową wypłatę mogę kupić 625 bochenków.
Pic-cyc
11 miesięcy temu
A jeden uczony z Rządu powiedział,że drożej ale lepszej jakosci-hi,hi baranie.Byl już taki naprawiacz,że rodzinę nakarmił jedna chrupiąca bułeczka i jajeczkiem.Byc może jest kuzynem tego od jakosci
Bezebeusz
11 miesięcy temu
Za tzw. komuny chleb kosztowal 6 zlotych. Ale ważyl 2 kilogramy! I to byl prawdziwy chleb, pieczony na zakwasie, bez calej tablicy Mrndelejewa!
Jaja !
11 miesięcy temu
za półtora roku głosujcie na biedronia,wielgus,jachire i lempart - oni zrobią wam "dobrobyt" hahaha !
fel
11 miesięcy temu
Rzecz w tym ile można kupić za pensję minimalną lub średnią.W lecie 2021 można było kupować chleb razowy po 11,40/kg.
bogu
11 miesięcy temu
Przestańcie bredzić. To nie PRL Kiedy ceny chleba wszedzie byly takie same i ustalane były przez rząd. Prawda jest taka że ceny chleba są różne w zależności od rodzaju i od sklepu.Wachaja się od 2 zł z czymś do kilkunastu złotych.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić