Pokazał paragon za chleb. Tak odpowiedział prawicowemu dziennikarzowi

509

Drożyzna w polskich sklepach spędza sen z powiek wielu Polakom. Drożeje niemal wszystko: prąd, gaz, usługi i żywność, w tym podstawowe produkty, takie jak chleb czy masło. Dziennikarz tygodnika "W sieci" twierdzi, że do 3 zł wciąż można kupić zwykły chleb. Nie zgadza się z nim internauta, który za chleb w sklepie na wsi płaci dużo więcej niż 3 zł. Na dowód pokazał paragon.

Pokazał paragon za chleb. Tak odpowiedział prawicowemu dziennikarzowi
Paragon za chleb. (Pexels, Twitter)

Jedna z użytkowniczek Twittera udostępniła grafikę Platformy Obywatelskiej, na której przedstawiono, o ile procent podrożała żywność w ciągu ostatniego roku. Ziemniaki +100 proc., kapusta +70 proc., kajzerki +65 proc., chleb + 50 proc. (dane oparto na badaniach Gazety Wyborczej i RMF24).

Druga grafika pokazuje, ile bochenków chleba mógł kupić Polak za najniższą krajową za rządów PO, a ile za rządów PiS. "W 2015 r. płaca minimalna wynosiła 1750 zł, cena chleba - 1,59 zł - twoja pensja wystarczała na 1100 bochenków. W 2022 r. płaca minimalna wynosi 3,010 zł, cena chleba - 4,49 zł - twoja pensja wystarczałaby na 670 bochenków.

Dziennikarz tygodnika "W sieci" Michał Karnowski skomentował grafikę PO. "To prawda, że ceny wzrosły. Boleśnie. Przyczyny znane - pandemia i energetyczne unijne szaleństwo. Ale czy ta propaganda PO na tym tle musi być tak tępa? Cena chleba zwykłego to ok. 2 zł 60-3 zł. Ceny ziemniaków wzrosły, ale na pewno nie o 100 proc. Itp. Po co kłamać?" - czytamy we wpisie dziennikarza.

Pokazał paragon za chleb ze sklepu na wsi

Pod komentarzem Karnowskiego pojawiło się wiele komentarzy, w których czytamy, że ciężko kupić dobry chleb do 3 zł. Jeden z internautów załączył nawet paragon ze sklepu na wsi, w którym chleb kosztuje 4,79 zł.

Nie wiem gdzie Michał Karnowski kupuje chleb, może jakiś czerstwy, ale u nas na wsi, nie w żadnym Warsaw czy innym, chleb kosztuje 4,79 zł. Paragon z wczoraj - napisał internauta, dołączając paragon.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Inni internauci również nie zgadzają się ze zdaniem dziennikarza. Twierdzą, że dobry chleb kosztuje dużo więcej niż 3 zł.

Pieczywopodobnego wyrobu za 2.60, to nawet kaczki nie chcą jeść, a na drugi dzień nadaje się do wyrzucenia. Chleb kresowy 900 g 9,60 zł - napisała internautka.
Chleb 3 zł? Chyba chlebek lub jakiś ulep. Duży chleb 900 gr kosztuje w piekarni 5,5 - 6 zł - czytamy w komentarzach.

W związku z drastycznie rosnącymi cenami zachęcamy naszych czytelników do przesyłania paragonów ze sklepów, marketów czy warzywniaków. Dzięki wam dowiemy się, gdzie ceny najbardziej poszybowały w górę. Paragony przesyłajcie na dziejesie.wp.pl.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Sikorski o Polskim Ładzie i podwyżkach cen. "Społeczeństwo dostało trzy ciosy"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić