"Popisy" na ulicach Góry Kalwarii słono kosztowały trzech kierowców. Za celowe wprowadzanie aut w poślizg policjanci ukarali ich mandatami sięgającymi 2,5 tys. zł i punktami karnymi. Policja opublikowała film.
Motoryzacyjne "popisy" na skrzyżowaniu ulic Marianki i Budowlanych w Górze Kalwarii zakończyły się wysokimi mandatami. Choć kierowcy pojawiali się tam w różnym czasie i za kierownicą różnych aut, finał był taki sam – interwencja policji i punkty karne.
Policjant z komisariatu w Górze Kalwarii zabezpieczył nagrania z monitoringu, które potwierdziły, że kierowcy celowo wprowadzali samochody w poślizg. Funkcjonariusze ustalili trzech sprawców. Odpowiedzialności nie uniknęli 29-letni kierowca BMW, 23-latek prowadzący Mercedesa oraz 21-letni kierowca BMW. Każdy z nich dostał mandat w wysokości od 1,5 tys. do 2,5 tys. zł oraz od 10 do 12 punktów karnych.
Policja przypomina, że od końca marca 2026 r. obowiązują przepisy, które przewidują za celowe driftowanie grzywnę nie mniejszą niż 1,5 tys. zł, a jeśli zachowanie stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu – co najmniej 2,5 tys. zł.
Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Dziennikarz specjalizujący się w tematyce biznesowej, sportowej i wojennej. Z mediami związany od 2011 roku, publikował m.in. w WP SportoweFakty, a obecnie w o2.pl. W swoich tekstach łączy analizę trendów internetowych z przystępnym językiem i wyczuciem społecznych nastrojów. Dziennikarz z zamiłowania, który nie boi się trudnych tematów. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, który po pracy lubi dobrą książkę oraz film. Kontakt: jakub.artych@grupaw.pl.