Były kardynał pokazał się w sądzie. Przygotowali gorące powitanie

265

Theodore McCarrick nie przyznał się do napaści seksualnej na 16-latka w latach 70. ubiegłego wieku. Po latach oskarżeń i stawiania kolejnych zarzutów były kardynał z USA niedługo ma usłyszeć wyrok. Przed sądem czekali na niego ludzie, których miał wykorzystywać.

Były kardynał pokazał się w sądzie. Przygotowali gorące powitanie
Theodore McCarrick ma już 91 lat (Twitter.com)

Theodore McCarrick od lat zmagał się z kolejnymi stawianymi mu zarzutami o przestępstwa seksualne. 91-letni były już arcybiskup Waszyngtonu nie przyznał się w piątek do molestowania 16-latka w latach 70. ubiegłego wieku.

McCarrickowi nakazano, aby nie kontaktował się z rzekomą ofiarą ani żadnymi dziećmi. Kaucja, za którą były kardynał może wyjść z aresztu wynosi 5 tys. dolarów. Następne przesłuchanie odbędzie się 28 października.

W 2019 roku został zwolniony po watykańskim śledztwie w sprawie zarzutów o wieloletnie wykorzystywanie seksualne nieletnich. Został również oskarżony o napaść na nastolatka w Nowym Jorku na początku lat 70., a także o zmuszanie młodych mężczyzn z seminarium do spania z nim w domu w New Jersey.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

450-stronicowy raport z Watykanu wykazał, że papież Jan Paweł II został poinformowany o zarzutach wobec pana McCarricka. Zdecydował jednak, że uwierzy biskupom z USA, którzy kryli kardynała. Jak donosi BBC, ustalono również, że papież Benedykt XVI również został poinformowany o przestępstwach, których dopuścił się duchowny. Prawdopodobnie odrzucił pomysł śledztwa, ponieważ "nie było wiarygodnych zarzutów" o nadużycia.

Jak wiele żyć, jak wiele dzieci? Hańba ci, książę Kościoła! - krzyczeli demonstrujący przed sądem.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Część Afgańczyków jest ciężko chorych
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić