Natalia Bogucka| 

Były wiceminister rolnictwa znieważył Andrzeja Dudę. Został skazany

59

Były wiceminister rolnictwa Andrzej B. został ukarany grzywną za znieważenie prezydenta. Polityk PSL w obraźliwych słowach atakował zarówno Andrzeja Dudę, jak i jego wyborców.

Były wiceminister rolnictwa znieważył Andrzeja Dudę. Został skazany
Były wiceminister rolnictwa znieważył Andrzeja Dudę (PAP, Radek Pietruszka)

Były wiceminister rolnictwa Andrzej B. w środę został skazany za znieważenie prezydenta. Po opublikowaniu wyników ubiegłorocznych wyborów prezydenckich polityk PSL obrażał Andrzeja Dudę i jego wyborców.

No i z pomocą niedouczonych wschodniodebili anal wygrał – napisał w jednym ze wpisów.

Przed sądem Andrzej B. tłumaczył, że znaczenie jego wpisu było inne i nie chciał nikogo obrazić. – W języku angielskim pod słowem "anal" rozumie się osobę chorobowo pedantyczną, bardzo dokładną – wyjaśniał polityk cytowany przez Radio Opole.

Sąd Okręgowy w Opolu nie uwierzył jednak w te tłumaczenia i podkreślił, że wpis miał charakter obraźliwy. Uznał Andrzeja B. za winnego zarzucanego mu czynu i ukarał go grzywną w wysokości 4 tys. zł. Przypomnijmy, że za znieważenie Prezydenta RP grozi kara nawet 3 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Nikt, bez względu na prezentowane poglądy czy sympatie polityczne, nie jest uprawniony do znieważania głowy państwa. Niezależnie od tego, kto w danym momencie urząd ten piastuje – podkreśliła sędzia Małgorzata Marciniak.

Zobacz także: Został wicepremierem, pojawiły się plotki. Henryk Kowalczyk dementuje

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić